Yılbaşı Sofralarınızı Süsleyebileceğiniz 7 Göz Alıcı Aksesuar

Yılbaşı akşamı evde yapılan kutlamaların tadı bir başka olur. Kalabalık aile fertleri ile birlikte veya arkadaşlarla sımsıcak bir ortama dönüşen evler yeni yıla huzurlu ve coşkulu girebilmek için çok iyi bir fırsat sunar.

yilbasi_masasi_dekorasyon

İşte bu yüzden, bu özel gece için günler öncesinden ev sahibini bir hazırlık telaşı ve heyecan alır. Misafirlerini en güzel şekilde karşılamak ve onları kusursuz bir şekilde ağırlamak isteğiyle ev sahibi plan üstüne plan yapar. Bu hazırlık için de işe önce ev dekorasyonu ile başlar.

Yeni yılı anımsatan birkaç dokunuşla evler yılbaşı havasına girebilir. Genel dekorasyon tamamlandıktan sonra sıra yılbaşı masasının hazırlanmasına gelir. Yemekler çok önemli elbette ama masa düzeni ve dekorasyonu da en az onlar kadar önemli oluyor. Kullanacağınız birbirinden farklı aksesuarlar ile hazırlayacağınız yılbaşı masaları ile tüm misafirlerinizi etkileyebilirsiniz.

Siz de aksesuarlarla nasıl etkileyici bir masa hazırlanır merak ediyorsanız işte yılbaşı sofralarınızı süsleyebileceğiniz 7 göz alıcı aksesuar.

  • Yılbaşı masalarını hazırlarken her detayı düşünmeniz gerekiyor. Zeminden kullanılan en ufak parçaya kadar her şeyin özenle seçilmiş ve hazırlanmış olması oldukça önemli. Masalarınızda örtü kullansanız da, kullanmasanız da runner’lar sizin için vazgeçilmez olmalı. Özellikle kırmızı renklerde ve ışıltılı modelleri tercih etmelisiniz. Dilerseniz uzun tek bir runner ile masanızı uzunlamasına süsleyebilir, dilerseniz de masanızın büyüklüğüne göre iki veya üç küçük runner parçası ile enlemesine dekore edebilirsiniz. Çünkü runner şık ve etkileyici masaların en özel aksesuarlarından birisidir.
  • Runnerları masanıza yerleştirdikten sonra yılbaşı masası olduğunu gösterebilmek için olmazsa olmaz bir diğer aksesuar şamdanlardır. Kullandığınız runner modeline göre şamdan seçimleriniz farklılık gösterebilir. Eğer uzun ve tek bir runner kullanıyorsanız masanızın tam ortasına koyacağınız büyük ve dört-beş kollu bir şamdan oldukça etkili bir dokunuş olacaktır. Küçük runner parçaları tercihiniz ise masanın iki başına koyulacak küçük şamdanlar oldukça şık durur.
  • Yine masanızın özel bir masa olduğunu ve yılbaşı akşamı için hazırlandığını göstermek istiyorsanız masanın tam ortasına konumlandıracağınız yeşil yapraklardan ve kozalaklardan oluşan bir aksesuar masanıza renk katacaktır. Masanın büyüklüğüne göre seçeceğiniz bu aksesuarın gösterişli ve dolgun olması önemli, çünkü ancak bu şekilde etkili bir görünüm sağlayabilirsiniz.
  • Yılbaşı masanızın gösterişli ve şık olabilmesi için kullanacağınız yemek takımınız ve bardak takımınız da şık bir masa oluşturmak için son derece önemli. Aksesuarla zenginleştirdiğiniz bir masa da yemek takımlarının sönük kalması bir karmaşaya neden olabilir. Tamamen masanızın görsel formatına uygun olan takımları kullanmaya özen gösterin.
  • Hazırlanan şık masalara yapılan son dokunuşlar peçetelerdir. Tabakların içerisine yerleştirilen ve özel bir şekilde katlanmış olan peçeteler için kullanılan klipsler de küçük ancak göze çarpan aksesuarlardandır. Bunları seçerken yılbaşı temalı olması ve masanız ile uyumlu olması önemli bir detaydır.
  • Birçok kişinin sadece masaya odaklandığı ve bu nedenle atladığı bir başka detay ise sandalye giydirmeleridir. Aşırı abartıya kaçmadan sadece kırmızı kurdelelerle bile yapacağınız ufak dokunuşlar masanızda bütünlük yaratacaktır.
  • Misafirlerinize küçük bir sürpriz yapmak isterseniz her bir konuğunuz için tabağının yanına kendi ellerinizle hazırladığınız küçük yılbaşı hediyelerini koyabilirsiniz. Eminiz, masaya oturulduğunda bu küçük sürpriz herkesi çok mutlu edecektir. Hediyeleriniz aynı zamanda ışıltılı paketleri ile masa süslerinize katkı sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir