Yılbaşı gecesi için dekorasyon fikirleri

Yılbaşı gecesini evde geçirecekseniz ve her şeyin eksiksiz bir şekilde dört dörtlük olmasını istiyorsanız biraz yorulacaksınız.yilbasi_dekorasyon

Misafirlerinizle ve ailenizle birlikte yeni bir yılı karşılıyor olmanız öyle heyecan verici ki, geri kalan kısımlar aslında pek de önemli değil. Eğer yeni yıl akşamı için hazırlıklara başlamadıysanız yavaş yavaş hareketlenmeye başlayın. Yılbaşına özel bir ev dekorasyonu ve şık ve lezzetli bir yılbaşı masası için epey zamana ihtiyacınız olacak.

Dilerseniz öncelikle dekorasyon fikirlerinden başlayalım. O gece evinizin yeni yıl konseptine uygun olmasını istiyorsanız ve misafirlerinizi bununla etkilemek, onlarla keyifli dakikalar yaşatmak istiyorsanız size bazı önerilerimiz olacak.

İşte yılbaşı gecesi için dekorasyon fikirleri:

  • Siz de yılbaşı akşamlarında çam ağacının büyüsüne inananlardansanız, evinizin en güzel köşesini çam ağacınıza ayırmalısınız. Çam ağacınızı seçerken farklı alternatifleriniz var elbette. Dilerseniz gerçek bir çam ağacından, dilerseniz plastik modellerden ve dilerseniz bunlara alternatif olarak imitasyon modellerden yararlanabilirsiniz. Ancak hangi modeli kullanırsanız kullanın öncelikle onu nerede konumlandıracağınızı belirleyin. Göze çarpan ancak ayakaltı olmayan bir alan gerekli olacaktır. Ve elbette döz alıcı bir ağaç hazırlayabilmeniz için süsleme şekliniz de oldukça önemli. Tamamen özgür ruhunuzun bir yansıması olacak şekilde ağacınızı süsleyin.
  • Ahşap kasalar yılbaşı dekorasyonlarında çok sık kullanılır. Öyle hoş ve öyle güzel bir tamamlayıcıdır ki, istediğiniz her alanda konumlandırabilirsiniz. Dilerseniz çam ağacınızın altında, varsa şöminenizin hemen yanında ya da odanızda veya farklı birçok alanda büyüklü küçüklü ahşap sandıklar kullanabilirsiniz. İçerisine koyacağınız kırmızı ve yeşil polar kumaşlar yılbaşı gecesinde yaacağınız uzun sohbetlerde size eşlik etmek için hazırda bekleyecektir.
  • Kozalaklar kış mevsiminin ve elbette yılbaşı akşamlarının en güzel, en sıcak simgelerinden birisidir. Kozalaklardan hazırlayacağınız farklı dekoratif süsler ile yılbaşı gecesi evinize bambaşka bir sıcaklık getirebilirsiniz. Sehpa üstlerini, duvarları ve aklınıza gelebilecek her alanı kozalaklarla doldurabilirsiniz.
  • Mum sevdası biz kadınlarda bir başkadır. Mumun her türlüsünü severiz ve ev dekorasyonumuzda mutlaka kullanırız. Ancak yılbaşı akşamına hazırlanan evlerde mumların ayrı bir yeri vardır. Birbirinden şık şamdanlarla yemek masasında, büyüklü ve küçüklü modelleri ile evin her yerindedir. Hele de romantik bir yılbaşı akşamı planladıysanız, mumlar en etkileyici silahınız olacaktır. İlerleyen saatlerde ışıl ışıl yılbaşı akşamları yerine loş ve sıcacık bir ortam hiç de fena olmaz.yilbasi_dekorasyon_mum
  • Yılbaşı süslerini bilirsiniz. Yıldızlar, melekler, kağıt süsler, kozalaklar, renkli ışıklar ve daha birçok şey gecemize güzellik katarlar. Bir evde yılbaşı kutlaması olduğunun en güzel ispatıdır aynı zamanda. Camlarınıza asacağınız ışıklar ile dışarıdan geçen insanlara da bu mesajı verebilirsiniz. Yılbaşı gecesi için evlerde yapılan dekorasyon hazırlıklarının başrolünde bu süsler vardır. Özgürce yerleştirebilirsiniz ve sizi yansıtmasını sağlayabilirsiniz.
  • Yılbaşı gecesi dekorasyonu yaparken çoğunlukla çam ağaçları ve Noel babalar kullanılır. Geyik figürü ise sık rastlanmayan özel bir dekorasyon aracıdır. Yılbaşı geceleri için hazırlanmış öyle güzel geyik figürleri var ki, isterseniz bunlardan birini alarak duvarlarınıza asabilir ya da uygun bir yerde kullanabilirsiniz.yilbasi_dekorasyon_2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir