Yeni yıla girerken evinizde yapabileceğiniz 7 değişim

Yeni bir yıl yepyeni bir başlangıç demektir. Evinizdeki telaşınız, işinizdeki yoğunluk aynen devam ederken nerede, ne yenilik yapacağım diye düşünmeyin. Bu atmosferi yaratmak tamamen sizin elinizde…yeniyil_dekorasyon_degisimi

Yeni bir yıla girerken hayatınızda ufak tefek birçok farklılık yapabilirsiniz. Yeni bir yıl düşüncesi tüm bunları planlarken ve uygularken size motivasyon sağlayacaktır. Örneğin sevmediğiniz alışkanlıklarınız varsa bunları yeni yıl itibari ile bırakabilirsiniz. Kötü huylarınızı değiştirme yönünde çok ciddi kararlar alabilirsiniz. Yepyeni bir yılın geldiğini hissedebileceğiniz ve değişimleri yaratabileceğiniz en güzel yerlerden birisi evlerinizdir. Yapacağınız bazı dokunuşlarla yeni bir yılı farklı bir havada karşılayabilirsiniz. Bu konuda siz bazı önerilerimiz olacak.

İşte yeni yıla girerken evinizde yapabileceğiniz 7 değişim:

  1. Eğer yeni eşyalar satın almak için yeterli bir bütçeniz yoksa sizde eşyaların yerlerini değiştirmekle işe başlayın. Mesela yatak odanızda veya oturma odanızda almış olduğunuz düzeni bozun ve tüm mobilyaları yeniden farklı bir şekilde yerleştirin.
  2. Eşyaları değiştirdikten sonra ufak tefek harcamalar yaparak farklı aksesuarlar alın. Eski aksesuarlarınızı kaldırın ve odalarınızı kış renkleri ile süsleyin. Mesela oturma odanızda koltuk renklerinize uygun battaniye örtüler bulundurun. Kışı anımsatan sımsıcak bir tablo asın veya kozalaklardan oluşan dekoratif süsler kullanın.yeniyil_dekoratif_susler
  3. Aydınlatmaların dekorasyondaki yerini bilmeyen yoktur. Aydınlatmalarda yapılan değişimler hemen fark edilir. Siz de eski avizenizi çıkarın ve yerine bambaşka bir avize takın. Kışa uygun daha loş ve sizi sıcak tutacak aydınlatma tonlarını tercih edebilirsiniz.
  4. Yeni yıla girerken yeni bir halı odanızın atmosferini hiç ummadığınız ölçüde değiştirecektir. Yine kış mevsimine uygun, yumuşacık ve sımsıcak bir halı değişim için ideal bir adım olabilir.yeniyil_dekoratif_hali
  5. Duvar kağıtları hem en kolay, hem de en etkili değişim yollarındandır. Odanızda müsait olan bir duvara ruhunuzu yansıtan bir duvar kâğıdı uygulaması yapın. Renk ve desen seçimlerinde özgürsünüz. Odanızın konseptini tamamlayacak bir şekilde seçeceğiniz duvar kağıdı yeni yıla girerken evinizde yapabileceğiniz en güzel değişimlerden birisi olacaktır.
  6. Yeni yılda ufakta olsa bir tazelenme istiyorsanız evinizin giriş kapısına bir farklılık getirin. Dekoratif süslerle ve ya boyalarla yapacağınız değişim daha evinize ilk adımı atarken ruhunuza yansıyacaktır.
  7. Perde değişimleri maliyetli işler. Ancak hepsini birden olmasa da oturma odanızın fon perdesini değiştirebilirsiniz. Trend renklerden ve kumaşlardan yapacağınız bir seçim her türlü yenilik kazandıracaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir