Yaz davetleri için 7 sofra sunumu önerisi

sik-sofra-1
Yazın geldiği ve iyice kendini göstermiş olduğu şu günlerde yaz sofralarınızda neşeli, eğlenceli ve şık sunumlarla farklılıklar yaratabilmeniz mümkün olacaktır. Değişik servis tabaklarını kullanarak gerçekleştirebileceğiniz sunumlarınızla davet ettiğiniz kişilerin önce göz zevkine hitap edebilmeniz mümkün olacaktır. Hazırladığımız yaz davetleri için 7 sunumu önerisi sayesinde yaz sofralarınızın daha şık olmasını sağlayabilirsiniz.

  • Modern sunumlar yapın: Küçük atıştırmalıklarınız için düz hatlara sahip tabaklar kullanmanız sofranızın görüntüsünü daha şık hale getirecektir.
  • Katlı servis tabakları ve stantları kullanın: Kurabiye ve kek gibi yiyecekler için katlı servis tabakları ve stantlar kullanmanız daha zengin ve tertipli bir görüntü oluşturmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Servis stantları kullanmanız sayesinde farklı yiyecekleri bir arada servise hazır halde masada bulundurmanız çok daha kolay olacaktır. Özellikle zeytinyağlılar için ve soğuk mezeler için bu stantların ideal olduğunu söyleyebiliriz.
  • Tepsiler kullanın: Sofralarınızda farklılık yaratmanıza olanak sağlayacak olan galvaniz tepsi ve kovalardan yararlanabilirsiniz. Özellikle galvaniz kovalara doldurduğunuz buzlar sayesinde içeceklerinizi daha uzun süre soğuk tutabilirsiniz.
  • Ahşap kesme tahtaları ve peynirlikler: Kesme tahtalarının daha modernleşmiş hali olan tahtaları kullanmanız ve özellikle peynir çeşitlerinizi bu tahtalar üzerinde servis etmeniz çok otantik bir görüntü oluşturmanıza ve farklılık yaratmanıza olanak sağlayacaktır.
  • Küçük tabaklar ve kaseler kullanın: Kış aylarında yenilen ağır yemeklerden sonra yaz ayları için tercih edilen yemekler için daha küçük tabak ve kaseler kullanmanız doğru bir seçim olacaktır. Zaten daha az yeme isteğine sahip olacağınızdan küçük tabak ve kaseler sayesinde masada daha az yer kaplamanız mümkün olacaktır.
  • Uzun bardaklarda içecek sunumlarınızı yapın: Misafirlerinizin de kendinizin de yaz mevsiminde daha fazla sıvı tüketme ihtiyacı duyduğunu göz önünde bulundurarak içeceklerinizi uzun bardaklarda yapmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca bardaklarınızı renklendirmek için küçük süslemeler, şemsiyeler ve çubuklar kullanmanız da faydalı olacaktır.
  • Gereksiz çatal,kaşık ve bıçaklardan kurtulun: Kış sofralarında sıklıkla kullandığınız ve masalarınızın daha zengin bir görüntüye sahip olmasını sağlayan farklı ebatlardaki çatal, bıçak ve kaşık kullanımı alışkanlığınızı yaz sofralarınızda kullanmamanız daha doğru olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir