Yatak odaları için pratik fikirler

Yatak odalarını dekore ederken şıklık kadar kullanışlılık da önemli. Yatak odanızda uygulayacağınız küçük değişiklikler ile hem fazladan yer kazanabilir, hem de kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz.

sarkıt-lamba

Küçük yatak odaları için kullanışlı bir fikir; Yatak başı komodininizin üzerinde gece lambasını koyacak yeriniz yoksa sarkıt şeklinde bir lamba tercih edebilirsiniz.

yatak-odasi-sifonyer

Yatak odanızda uzun bir şifonyer veya komodin kullanarak odanızda eşyalarınız için daha fazla yer açabilirsiniz.

genis-komodin-2

Odanıza girdiğinizde çantanızı, hırkanızı veya elinizdeki eşyaları koyacak yer bulamıyorsanız size güzel bir öneri: Yatak odanızda uygun bir köşeye otellerdeki bavul sehpasını andıran bir sehpa veya puf yerleştirerek elinizdeki eşyaları koymak için dekoratif bir alan yaratabilirsiniz.

bavul-sehpasi-yatak-odasi

Küçük bir odaya sahipseniz, yatağınızın yanı başında komodin yerine ince, uzun raf ünitelerini tercih edebilirsiniz. Boydan boya olan bu ince raf ünitesi pek çok eşyanızı bir arada tutarken, aynı zamanda minimal tasarımıyla az yer kaplayacak.

raf-unitesi

Yatak ucuna ikili bir koltuk yerleştirerek rahatça dinlenip kahvenizi yudumlayacağınız, uzanıp kitap okuyacağınız bir alan oluşturabilirsiniz. Koltuğu yatak ucuna koymanız ortama hem farklı bir hava katacak, hem de yerden kazandıracaktır.

koltuk-yatak-odasi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir