Yastıklarla odanıza hareket katın

yastik

Yastıkların ev dekorasyonuna kattığı etki şüphesiz ki mükemmel. Eskiden yastıklar sadece koltuk veya yatak odası takımlarının içerisinde yer alırdı. Bu yastıklar takımlar ve koltuklar ile ya aynı renk olurdu, ya da bir yerinde onların desenlerinden bir parça taşırdı. Koltuk takımları yastıkları ile birlikte bir bütün haldeydi. Ne takımlar o yastıklar olmadan güzel sayılır, ne de yastıklar o takımlardan başka yerlerde kullanılırdı.

Ama artık bu durum çok değişti. Hala takımlar kendi yastıkları ile birlikte satılsa da, birçok dekorasyon meraklısı bu yastıkları bir kenara alıp farklı yastıklarla, zevklerine göre bir hava yaratıyorlar. Ev dekorasyonu için tekstil malzeme satışı yapan firmaların showroomlarında, birbirinden farklı boyutta ve desende, çeşitli tek yastık modeli bulmanız mümkün. Ev dekorasyonunda ayrı bir yer sahip olan yastıklardan kendi zevkinize ve tarzınıza uygun olanları seçerek, evlerinize farklılık katabilirsiniz. Bunun için herhangi bir profesyonel dekorasyon ekibine de ihtiyacınız yok.

renkli-yastik

Yeni nesil yastıklara yastık deyip geçmek oldukça zor. Sağladıkları rahatlığın yanında evlere kattıkları hava görülmeye değer. Üstelik istediğiniz zaman kolayca değiştirme şansınız da var. Koltuk takımlarınızın üzerinde kullandığınız yastıkları arada bir değiştirerek onlara farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Böylelikle odalarınız standartlıktan kurtularak sürekli yaşayan yerler haline gelebilir. Koltuğunuz beyaz ve bej tonlarındaysa mavi, turuncu, yeşil gibi canlı renklerle kombinleyerek enerjik bir hava yaratabilirsiniz.

 

koltuk-yastik

Eğer tek renk bir koltuk takımına sahipseniz renkli ve farklı boyutlarda yastıkları tercih edin. Renk tercihinizde kontrast etkiye dikkat ederseniz yaratacağınız etki daha da güçlenecektir. Koltuklarınız sıcak renklerde ise, yani sarı, yeşil veya turuncu ise, bunları mor, pembe ve mavi yastıklarla kombinleyin. Eğer koltuk takımınız gri tonlarındaysa sarı ve mor yastıklarla hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.

yesil-koltuk-yastik

 

Eğer koltuk takımlarınız desenli ise hep yapılan bunları farklı boyutlarda tek renk yastıklarla tamamlamak olacaktır. Ancak modayı takip ediyorsanız ve iyi bir tarzınız varsa, desenli kumaşların yine desenli kumaşlarla kombinlenmesi konusunda da mutlaka bilgi sahibisinizdir. Bu tarz bir uygulama için desenli koltuklarınızı onunla uyumlu olacak başka desenli yastıklarla tamamlayabilirsiniz.

desenli-yastik

 

Yastıkları sadece salon ve oturma odalarında değil, yatak odası ve mutfaklarda da kullanabilirsiniz. Mutfakta yemek masanızın etrafında duran sediri renkli yastıklarla donatarak sevimli bir ortam yaratabilir, yatağınızın üzerini desenli yastıklarla süsleyerek şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

yemek-masasi-yastik

yastik-yatak-odasi

Yaz ve kış aylarında, insanların renk seçimleri farklı olur. Bu durumu yastıklarınıza da yansıtabilirsiniz. Kışın, gri ve toprak tonları gibi soğuk renkler tercih ederken, yazın daha canlı renkler kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir