Tepsiyle yapabileceğiniz basit dekorasyon fikirleri

tepsi
Evinizde tepsilerle şık dekorasyonlar hazırlayabilmeniz mümkün… Meyve, tatlı ve peynir tabağı sunarken ya da çay, kahve servisi yaparken kullanmanın yanı sıra, tepsiler dekorasyonda kullanabileceğiniz güzel objelerdir. Salonda, yatak odasında, mutfağınızda, banyoda, balkonunuzda kısacası evinizin her odasında tepsiler hoş ve sıcak görüntüler oluşturabileceğiniz aksesuarlardır.

Tepsileri dekorasyonda kullanabileceğimiz birçok alternatif var.

  1. Tepsileri renkli ve süslü mumlarınızı yerleştirmek için kullanabilirsiniz. Bu tarz tepsi dekorasyonunu yatak odası, mutfak, banyo, salon ve balkonda değerlendirmek ortama romantik bir hava da katacaktır. Evinizin renklerine uygun mumlar, tepsilerle yapacağınız dekorasyonlar için harika objelerdir. Tepsi içerisine yerleştirdiğiniz mumlarınızın yanına çiçekler de koyarak daha da şıklaştırabilir, evinize hoş bir hava katabilirsiniz. Özellikle şık vazolar içine yerleştirilerek konulmuş taze çiçekler çok güzel bir görünüm sağlayacaktır. Bu kombinasyona biblolar, dekoratif objeler de ekleyebilirsiniz.
  2. Bir tepsi kullanarak evinizde bulunan bir pufu aynı zamanda sehpa havası yaratarak da kullanabilirsiniz. Üzerine yerleştirebileceğiniz dekoratif malzemelerle zenginleştirerek hoş bir masa görünümü yaratabilirsiniz.
  3. Mutfaktaki fayanslarınızın görünümünden memnun değilseniz ve değiştiremiyorsanız fayansların önüne yerleştireceğiniz dekoratif bir tepsi değişik ve şık bir görünüm yaratacaktır.
  4. Yemek masanızın üzerine tepsi ile şık bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz. Özellikle aynalı tepsiler yemek masaları üzerinde oldukça şık duran alternatiflerdir. Mumlar ve küçük bibloları ya da antikaları bir araya getirerek daha büyük boyutlarda tepsilerle bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.
  5. Yemek davetleri verdiğinizde hazırlayacağınız sofralarda tepsi içine yerleştirebileceğiniz servis malzemeleri ile masanıza renk katabilirsiniz. tepsi-1
  6. Yatak odanızda da bir tepsi yardımı ile takılarınız ve parfümleriniz için özel bir alan yaratabilirsiniz. Yatak odanızdaki sehpalarınızın ya da şifonyerinizin üzerini bir tepsi yardımı ile daha hoş bir şekilde organize edebilirsiniz.
  7. Balkonlarınızda fener ve mumları bir tepsinin içerisine yerleştirerek romantik bir aydınlatma da sağlayabilirsiniz. Bu fener ve mumlarının yanına konabilecek deniz kabukları, taşlar güzel bir görünüm oluşturacak ve balkonlarınıza yaz havası getirecektir.
  8. Banyonuzda misafir havluları, sabunlar, şampuan ve krem veya makyaj temizleme malzemelerinizi koyabileceğiniz şık bir tepsi kullanmak isteyebilirsiniz. Banyonuzun tarzına ve renklerine göre yapabileceğiniz seçimler banyonuzda şık bir hava estirecektir.
  9. Evinizin girişinde de tepsi kullanabilirsiniz. Ayakkabılık üzerine yerleştirilebilecek bir tepsi üzerinde yapılan ufak dekoratif dokunuşlar girişin havasını değiştirecektir. Tepsinin içerisine renkli taşlar doldurarak bir ayakkabı tepsisi de yapabilirsiniz. Bu ayakkabı tepsisine ayakkabılarınızı koyabilirsiniz. Taşları satın alabileceğiniz gibi kendinizde düz taşlar üzerine desenler yaparak hazırlayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir