Tarz sahibi çalışma odaları

Öğrenciler ve işlerini eve taşımayı seven kişilerin evlerinde bir çalışma odası veya köşesi hazırlamaları şarttır. Evinizde eğer yeterli alanınız varsa ayrı bir çalışma odası hazırlayarak veya geniş yatak odanızda uygun bir köşe oluşturarak kendinize güzel bir çalışma odası hazırlayabilirsiniz. Çalışma odası dekorasyonunda iç açıcı, huzur verici ve sizi rahatlatacak renkleri tercih etmeye çalışın. Rahatça çalışıp işinize odaklanabileceğiniz bir ortam yaratın.

ikili-masa

Geniş bir odaya sahipseniz burayı çalışma odası olarak değerlendirebilirsiniz. Burada uzun, boylu boyunca, araları bölmeli bir çalışma masası kullanarak iki kişilik bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Çocuklarınız veya eşinizle ortak kullanacağınız pratik çalışma masası modelleri şık olduğu kadar kullanışlı bir seçim olacaktır. Masaları ayırmak için çalışma masasının altında kullanacağınız çekmece ve dolaplardan yararlanabilirsiniz. Böylelikle hem farklı bir görünüm hem de depo alanı yaratmış olursunuz. Masaınızın üzerinde kullanacağınız fotoğraf çerçevesi ve çiçekler ile samimi, sıcak bir atmosfer yaratabilir, renkli perdeler ile odaya enerji katabilirsiniz.

masa-beyaz

Odanızın duvar kenarındaki köşeyi şık bir çalışma alanına dönüştürebilirsiniz. Büyük dolaplı çalışma masaları yerine daha minimal çalışma masaları tercih edebilir ve dolap yerine kullanacağınız duvar rafları ile daha modern çalışma alanlarına sahip olabilirsiniz. Beyaz dikdörtgen bir masayı şeffaf, metal ayaklı sandalye ile tamamlayarak hoş bir kombinasyon yakalayabilirsiniz. Siyah-beyaz detaylara sahip şık bir abajur, resim çerçevesi ve çiçekler ile ortama sıcak bir hava katarken, duvar rafında kullanacağınız dekoratif tablolar ile odanızı renklendirebilirsiniz. Raflara yerleştireceğiniz kitapların aralarına veya önlerine çerçeve yerleştirerek şık bir görüntü kazanabilirsiniz.

calısma-alani

Sade, derli toplu ve modern bir çalışma odasına ne dersiniz? Odanızda kesme, tahtadan bir masa kullanarak minimal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Masanın üzerini metalik kutular, masa lambası ve dekoratif aksesuarlarla süsleyerek biraz canlılık katabilirsiniz. Farklı boyutlardaki dekoratif kutular işlvsel olduğu kadar dekoratif bir obje olarak da odanıza şıklık katacaktır. Masanın üzerine beyaz bir pano asarak sevdiğiniz fotoğraflarınızı sergileyebiliceğiniz hoş bir köşe oluşturabilirsiniz. Odanızda huzur verici etkiye sahip lila tonlarını kullanabilirsiniz.

calısma-masasi2

Kişiliğinizi odanıza yansıtmak istiyorsanız rengarenk aksesuarlarla enerjik bir oda hazırlayabilirsiniz. Krem tonlarında ahşap bir masayı hasır kaplı sandalye ile kombin ederek şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Masanızın üzerinde kullanacağınız duvar rafını rengarenk kitaplar ve kutularla süsleyerek şirin bir köşe oluşturabilirsiniz. Duvarın bir köşesine asacağınız küçük mantar panolar eğlenceli bir ortam oluşturacaktır. Dosyalarınızı siyah, lacivert gibi koyu tonlarda seçmek yerine cıvıl cıvıl renkli dosyalar kullanın. Odanın enerjisini arttırmak için masanızda sevimli objelere yer verin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir