Stüdyo daire dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Studio-daire-3

Tek başına yaşayan kişiler için kendilerine yetecek kadar yaşama alanı sunan stüdyo daireler en doğru seçim olabilmektedir. Ancak doğru ve iyi şekilde dekore edilmediği takdirde kullanıcısının rahat edemediği bir dekorasyona sahip olabileceği için dikkatli şekilde dekorasyonu yapılması gereken alanlar arasında yer almaktadır. Yatak odası, oturma odası ve mutfağın bir arada bulunmasına bağlı olarak stüdyo daire dekorasyonu nasıl olmalıdır konusunda daha fazla dikkat etmeniz faydanıza olacaktır. Küçük evinizin kullanışlı ve pratik dekorasyon dokunuşları ile daha kullanışlı hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

  1. İyi bir plan yapın. Evinizin ebatlarını ve bu ebatlara uygun olarak seçeceğiniz eşyaları nereye yerleştireceğiniz konusuna dikkat etmeli ve size yeteri kadar hareket edeceğiniz alan bırakmanız konusunda faydalı olabilecek bir yerleşim planı oluşturmanız gerekmektedir.
  2. Stüdyo daireler alan bakımından küçük olacağı için açık renkli mobilyalar ve duvarlar kullanmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca eğer daireniz yeterince gün ışığından faydalanamıyorsa koyu renkleri de kullanmanız sebebi ile daha fazla kasvete boğulmanız söz konusu olabilecektir. Bu yüzden açık renkleri tercih etmeniz ve daha geniş bir görünüm elde etmeniz faydanıza olacaktır.
  3. Ayna kullanarak daha geniş görünen bir daireye sahip olabilirsiniz. Bu yüzden özellikle elbise dolaplarınızda ve evinizin çeşitli alanlarında aynalardan faydalanmanız doğru bir seçim olacaktır. Işığı da yansıtma özelliği bulunması sebebi ile evinizin daha ferah görünmesi hususunda aynalardan faydalanabilirsiniz.
  4. Büyük ebatlı mobilyalar kullanmaktan uzak durum. Zaten dar hareket alanlarına sahip olmanız söz konusu olacağından stüdyo dairelerde büyük ebatlı yatak ve koltuklar kullanmak çok yanlış bir seçim olacaktır.
  5. Karışıklıktan uzak durmalısınız. Her ne kadar dairenizi çeşitli aksesuarlarla daha eğlenceli bir yer haline getirmek istiyorsanız da aşırı aksesuar kullanımına bağlı olarak karışıklık yaratabilmeniz söz konusu olabilecektir. Bu karışıklık sebebiyle evinizin daha küçük görünmesi de söz konusu olabileceğinden fazla aksesuar kullanımından kaçınmanız daha doğru olacaktır.
  6. Salon, mutfak ve yatak odasını aynı çizgide devam ettirmeniz gerekir. Farklı şekillerde dekore etmeye çalışmanız çok daha yanlış sonuçlar elde etmenize neden olacaktır.
  7. Mutfak dolapları, gardırop gibi depolama alanları için kapak seçiminizi açılır kapanır modeller yerine sürgü kapaklı modeller kullanmanız daha doğru olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir