Stüdyo daire dekorasyonu için 5 öneri

Stüdyo daireler tek kişilik yaşamların en güzel tamamlayıcısıdır. Tüm yaşam alanınızın tek bir odada olduğunu düşünmek ilk başta parlak bir fikir olarak gelmeyebilir.

stüdyo daire

Stüdyo daireleri dekore etmek zor bir iştir. Ancak doğru ve zevkli dekore edildiğinde stüdyo dairelerin verdiği tat çok odalı evlere hiç benzemez. Doğru dekorasyonla hem zevklerinizi ve kişiliğinizi yansıtacağınız, hem de rahat bir kullanım oluşturabileceğiniz bir alan oluşturmalısınız. Bunu yaparken de dekorasyon konusunda bilgili ve uygulamalar konusunda özenli olmalısınız. Stüdyo dairelerin en doğru dekore edilme yollarını bilmek istiyorsanız işte size 5 öneri.

  1. Stüdyo dairelerin kesinlikle tek ve açık renk olmasına özen gösterin. Duvarlar, yerler ve tavada yapılacak açık renk uygulamalar dairenizi geniş ve ferah gösterecektir. Eğer sık değişiklik yapmayı seviyorsanız dairenizde beyaz renk tercih etmelisiniz. Yapmak istediğiniz değişiklikleri ise boyalarla değil duvar üzerindeki ve evdeki aksesuarlarla yapmalısınız.
  2. Stüdyo dairelerde dekorasyona başlamadan önce iyi bir planlama yapılmalıdır. Kendiniz bile basit bir kroki çizerek hangi eşyayı nereye yerleştireceğinizi önce kağıt üzerinde planlayabilirsiniz.
  3. Stüdyo daireler tek odadan oluşur ve bu odada yemek alanınız, oturma ve çalışma alanınız hatta yatak odanız yer alır. Bunları birbirinden ayırmak istiyorsanız ev içerisinde özel bölmeler yapılabilir. Özellikle yatağınızı diğer alanlardan ayırabilmeniz için onu bir bölme içerisine alabilirsiniz. Bu bölmeler perde vb hareketli aparatlardan yapılabilir.
  4. Tek odadan oluşan stüdyo dairelerde yaşanan en büyük sorun elbette alan sorunudur. Yaşanılan alanın daha ferah ve geniş görünmesi rahat ve huzurlu bir kullanım için önemlidir. Bunu sağlayabilmek için açık renk kullanımı mutlaka gereklidir. Ancak bunların yanında daire içerisinde cam ve ayna kullanımı önemli bir detaydır. Dairenin çok camlı olması doğal ışıktan maksimum düzeyde faydalanmanızı sağlar. Ve ev içerisinde duvarlarda boydan aynaların olması odaya bir derinlik ve ferahlık katar.
  5. Stüdyo daireler dekore edilirken tek tema kullanımı çok önemlidir. Tek bir alan içerisinde yer alan bölümleri farklı tarzlarda dekore etmek karmaşık ve huzursuz bir ortam oluşmasına neden olur. Birbiri içerisine geçmiş olan tüm alanların tek bir tema ile dekore edilmesi oraya bir bütünlük çıkaracaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir