Sonbahar, kış dekorasyon trendi

bordo-koltuk
Sonbaharın son günlerini yaşadığımız bugünlerde evlerimizde daha fazla vakit geçiriyor ve evimizin dekorasyonunda yapabileceğimiz ufak değişiklikler ile daha sıcak hissedeceğimiz bir kışa hazırlanıyoruz.

Her mevsimin kendine has özellikleri olduğu düşünüldüğünde her döneminde kendi özellikleriyle yaşanması, farklılıkların güzelliğini daha çok ortaya çıkarıyor. Sonbahar mevsimiyle birlikte kullanılan kumaşların kalınlıkları artıyor, desenlerdeki yoğunlukla birlikte soluk renk olarak tabir edilen renkler daha çok ön plana çıkıyor.

Sonbahar ve kış mevsimlerinde, insanların yaşamlarını daha çok iç mekanlarda geçirmeleri sebebiyle yaşam alanları başta olmak üzere, çalışma alanlarının da sonbahar dekorasyon trendine uygun olarak sıcak bir atmosferde tutulması gerekiyor. Mevsim dönüm zamanlarında dış mekanlardaki soğukluğu unuttururcasına yapılan dekorasyonlar herkesin içini ısıtıyor.

Öne çıkan renkler
Bu senenin sonbahar dekorasyon trendi, Afrika’dan esintiler taşıyor. Yeni evlenecek olanlara ve evini yenilemek isteyenlere önerilen renklerde bu senenin renk skalasında kahve tonları, bordo, koyu yeşil özellikle haki yeşili, gri tonları ve turuncu renkler ön planda yer aldığını gösteriyor. Ayrıca bu renklere ek olarak yaz aylarında da popülerliğini yitirmeyen mavi renk, sonbahar ve kış mevsimlerinde de oldukça başarılı bir sunum sergiliyor.

patchwork-koltuk

Öne çıkan desenler ve kumaşlar
Sonbahar dekorasyon trendinde, ekoseler bir klasik olarak yerlerini korurken, patchwork ve etnik desenler koltuk kumaşlarından yastıklara, halıdan perdeye kadar çok geniş bir yelpazede kullanım alanı buluyor.

Kumaşlar konusuna gelince, sonbahar ve kış mevsimlerinin vazgeçilmezleri olan yün ve örgüler trend olarak kalmaya devam ediyor. Ayrıca etnik stil furyasına kapılmak isteyenlerdenseniz, kilim kumaşları da tercih edebilirsiniz. Giyim modasında da geri dönüşü gösteren deri, dekorasyon kültürüne de sıçramış ve oldukça başarılı sonuçların alınmasına vesile olmuş durumda.

En çok tercih edilen malzemeler
Soğuk mevsimlerin vazgeçilmezi olan doğal ahşap kullanımı, demir ve metal kullanımına da yer açarak klasikleşmeye bir adım daha yaklaşıyor. Ayrıca her dönemin vazgeçilmezi olan mermer kullanımı da soğuğun olumsuz etkilerini kırarcasına sonbahar trendi ile hayatımıza giriş yapıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir