Şömineler için 4 odun depolama fikri

odun-2Kışa yaklaşırken evlerinde şömine olan kişiler için romantizmin de başlayacağı fikri oluşur. Ancak bu romantik havayı bozabilecek niteliklere sahip olan dağınık odun görüntüsünden de kurtulmak gerekir. Bunun için de size sunacağımız şömineler için 4 odun depolama fikrini kullanmanızın doğru bir seçim olacağını söyleyebiliriz.

odun-3

  • Entegre edilmiş şömine ve odun depolama alanı: Sadece şömine ve odun depolama alanı için bir duvarınızı ayırarak şöminenizle bütün halinde görünen bir odun depolama alanına sahip olabilirsiniz. Hem dağınıklığı ortadan kaldıracak olan hem de görüntüsü ile dekorasyonunuzu renklendirecek olan bu entegre kullanımlar sayesinde farklı şekiller oluşturmanız mümkün olacaktır. Şömine üzerinde oluşturabileceğiniz odun depolama alanlarını dilerseniz şöminelerin bir yanında ya da her iki yanında da oluşturabilirsiniz.
  • Açılır kapanır dolaplar: Hem odun depolama alanınızı hem de şöminelerinizi kullanmadığınız zamanlarda açılıp kapanabilen dolaplarda saklamanız doğru bir seçim olacaktır. İkisi için ayrı dolaplar yaptırabilmeniz mümkün olduğu gibi tüm duvarı kapatabilecek nitelikteki otomatik pervazla kullanmanız da mümkündür. Bu sayede ihtiyacınız olduğu zaman bu kapakları kaldırarak şömine ve odunlarınızı kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Özellikle yaz aylarında şöminenizin dekorasyonunuza uygun bir biçimde saklanmasını sağlamak için bu tip bir kullanım faydalı olacaktır.
  • Akıllı nişler kullanabilirsiniz: Sürgülü kapak niteliğine sahip olan nişler sayesinde odunlarınızı evinizde daha rahat bir şekilde depolayabilmeniz mümkün olacağı gibi bu akıllı nişleri dolabın kapalı olduğu zamanlarda farklı amaçlarla kullanabilmeniz ve ev dekorasyonunuzun bir parçası haline getirebilmeniz mümkün olacaktır. Odun depolama alanını kullanmadığınız zamanlarda size farklı depolama çözümleri de sunması bakımından seçimlerinizi yaparken bu fikri de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.
  • Simetrik görüntüye sahip açık nişler: Zarif bir dekorasyon uygulamasına olanak sağlamakta olan simetrik nişler sayesinde odun depolama sorununuzu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Şöminenizin her iki yanına uzun ve dar depolama alanı oluşturmanıza olanak sağlayan nişler kullanabilirsiniz. İşlevsel bir görüntüye de sahip olan bu kullanımlarda şöminenin üzerine ve iki uzun nişin arasında kalan duvara dilerseniz tablolarınızı asabileceğiniz gibi değişik aksesuarlarınızı da buraya yerleştirerek daha eğlenceli bir dekorasyona imza atabilmeniz mümkün olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir