Sofralarda rengarenk tabaklar ve bardaklar

Sofralar aile bireylerini ve misafirleri bir araya getiren ve en güzel sohbetlerin yaşandığı yerler. Özenle hazırlanan sofralarınızı biraz renklendirmek isterseniz, sofralarda rengarenk tabaklar ve bardaklar kullanarak sofralarınıza şıklık katabilirsiniz.

Sofralarda bu renk cümbüşünü yaşatmak için yaz mevsimini beklemeye gerek yok. Bunu yaşamak ve yaşatmak tamamen sizin elinizde. Çiçek ve kelebek desenleri ile bezenmiş olan tabaklar, bardaklar ve kaseler ile sofranızı özel bir sofraya dönüştürebilirsiniz. Birbirinden lezzetli olarak hazırlamış olduğunuz yemeklerinizi, bu rengarenk sofralarda sunmanız; sofraya oturan herkesin gözlerini kamaştıracaktır. Bol sebzeli olarak hazırlamış olduğunuz salatalarınızı, renkli salata tabaklarında sunarak sofranıza ilgi çekici detaylar ekleyebilirsiniz.

Farklı Renkte Olan Ürünlerin Birlikte Kullanımı

Eğer sizde hep aynı sofra takımlarını kullanmaktan sıkıldıysanız; sofralarda rengarenk tabaklar ve bardaklar kullanarak farklı bir uyum yakalayabilirsiniz. Örneğin pembe veya kırmızı tonlarında bir masa hazırlayarak, masanızı oldukça canlı göstermek mümkün. Pembe bir masa örtüsü üzerine, pembe puantiye desenli tabaklar ile servisinizi açtıktan sonra şarap kırmızısı bardaklar ile oldukça şık ve renkli sofralar hazırlayabilirsiniz. Eğer aile bireyleri veya samimi olan arkadaşlarınız ile bir yemek yemeği düşünüyorsanız; rengarenk bir masa hazırlayarak sofranızda oluşacak sohbetin tadına doyamazsınız.

Çok renk cümbüşü arzulamıyorsanız, 0 zaman iki veya üç renkten oluşan bir sofra da hazırlayabilirsiniz. Unutmayınız ki; bazen insan tek başına bile çay içse, bunu güzel ve renkli bir sunumla sağlayarak kendisini çok mutlu edebilir.

Klasik Tarzda Olan Ürünlerinizi Renklendirmek

Herkesin evinde rengarenk sofra takımları olmak zorunda değil. Eğer sizinde evinizde kullanmakta olduğunuz sofra örtünüz ve yemek takımınız, klasik tarzda ise bunu kolaylıkla renklendirebilirsiniz. Bembeyaz ve ütülenmiş olan masa örtünüzü, masanıza güzelce serin. Ortasına dilediğiniz renkte runner yerleştirin. Tam orta kısmına kısa vazo içine capcanlı ve rengarenk çiçeklerinizi yerleştirin. Klasik tarzdaki tabaklarınızı, çatal bıçak takımınızı da yerleştirdikten sonra, runnerınıza uygun renkte olacak olan peçetelerinizi koyun. Son olarak su ve meşrubat bardaklarınızı, renkli bardaklarınızdan koyduğunuzda; klasik takımlar ile nasıl sofranızı renklendirebileceğinizi fark edeceksiniz.

Sofranıza oldukça soft dokunuşlar ile daha yemekler tabaklardaki yerlerini almadan bile sımsıcak bir sofra hazırlamış olduğunuzu görürsünüz. Cıvıl cıvıl renklerle hazırlanmış ve sahibinin dünyasını yansıtmakta olan bu sofralarda, şen kahkahalar atmak oldukça hoş olsa gerek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir