Sevgililer Günü’nü evde kutlayacaklara 7 dekorasyon önerisi

Sevgililer Günü’nde hem daha özel hem de kendinizin dekore edeceği bir ortam hazırlamak  istiyorsanız Sevgililer Günü’nü evde kutlamak güzel bir seçim olabilir.

 

sevgili-9

 

Sevgililer Günü için hazırlık yapmak, ortamı kendiniz hazırlamanız çok daha heyecanlı olabilir. Evde bazı düzenlemeler yaparak sevgilinize ya da eşinize romantik bir ortam yaratabilir ve şık bir sofra hazırlayabilirsiniz. 

Sevgililer Günü’nü evde kutlayacaklara 7 dekorasyon önerisi:

 

  • Güne sevgilinizle ya da eşinizle başlıyorsanız güzel bir yatak kahvaltısı hazırlamanız faydanıza olacaktır. Çikolatalı sütler, çilekler ve kalp şeklinde dilimlenmiş olan ekmekler sayesinde küçük jestler yapabilmeniz mümkün olacaktır. Bu gibi jestler sizi de partnerinizi de gülümsetecektir. Bunu yaparken yatağına kırmızı gül yaprakları dökmeniz, kahvaltı sehpasına kırmızı güller ve mum koymanız da çok doğru olacaktır. Hatta onu uyandırmadan yapmanız mümkünse odanın da yerlerine kırmızı gül yaprakları serpiştirmeniz çok doğru olacaktır.
  • Salonda Sevgililer Günü havasını yaratabilmek için mutlaka ortamın loş olmasına dikkat etmelisiniz. Kış aylarında havaların da erken kararıyor olmasını fırsat bilerek 14 Şubat Sevgililer Günü’nde evde istediğiniz ortamı yaratabilmeniz çok kolay olacaktır. Bunun için öncelikle loş ışıklandırma yapması için mumlar kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Bu mumları kullanırken kalpli mumlar olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca kırmızı ve beyaz mumların yanı sıra uzun şamdanlar kullanarak ortamı daha romantik bir hava ile doldurabilirsiniz.
  • Rengarenk balonlarla evde romantizmi daha da yükseklere çekebilirsiniz. Kırmızı, beyaz ve pembe kalpli balonlar kullanarak ortamın renklenmesini sağlayabilirsiniz. Bu balonların uçan balonlar yani içerisinde helyum olan balonlar olması daha doğru olacaktır. Bu sayede yerde gezinen balonlar sebebi ile hareketlerinizin kısıtlanması gibi bir sorunla karşı karşıya kalmamanız mümkün olacaktır. Kalp desenli süsleri de uygun bulduğunuz alanlara asarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.sevgililer-7
  • Aynalara, duvarlara, masaya ve evde bulunan muhtelif yerlere küçük notlar yazmanız ve sevgilinizi ya da eşinizi yönlendirmeniz de çok etkili olacaktır. Bu notları sadece onu yönlendirmek için değil, aynı zamanda ona olan aşkınızı anlatabilmek için de kullanabilirsiniz. Hatta bu notlara küçük resimler çizmeniz de çok sevimli ve eğlenceli bir hatıra olarak size kalacaktır.
  • Şık bir masa hazırlamanız da gerekecektir. Bunun için şık ve romantik bir masa hazırlayabileceğiniz gibi daha rahat bir ortam olmasını sağlamak için yerde piknik eşliğinde de yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Yerde piknik yapmak için etrafınızı da küçük mumlar ve gül yaprakları ile döşemeniz yararınıza olacaktır. Bir masa örtüsü serip üzerine krem şanti ile tatlandırılmış çilekler ya da çikolata sosu ile tatlandırılmış meyve tabakları hazırlamanız, küçük lezzetli atıştırmalıklar hazırlamanız oldukça etkili olacaktır. sevgili-4
  • Duvarınıza bir fotoğraf kolajı yaptırabilirsiniz. Bir fotoğrafçıdan daha önce çekildiğiniz fotoğrafları bir araya getirerek büyük bir kalp yapmasını isteyebilirsiniz. Siz de bu fotoğrafları kalp şeklinde kestiğiniz kırmızı bir karton üzerine yapıştırıp, üzerine aşk sözleri yazarak bunu duvarınıza asabilirsiniz. Aynı şekilde aynalarınıza da gül yaprakları yapıştırarak kalp yapabilirsiniz. Bu kalpleri yere yapabilir, yerde piknik yapacağınız zaman çevrenizi gül yaprakları ile kalp şekli çizecek şekilde süsleyebilirsiniz.
  • Etrafı mum ve güllerle döşemek, kalp şekilleri ve balonlarla süslemenin yanı sıra güzel bir müzik ve güzel kokulu bir tütsü ile ortamın daha romantik hale gelmesini de sağlayabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz romantik havayı evinizde çok rahat yaratabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir