Sevgililer Günü için romantik sofralar

Sevgililer Günü yaklaştıkça herkes bu özel günde sevgisini nasıl göstereceği konusunda değişik fikirler üretmeye başlar.

sevgililer günü 56

Her ne kadar ayrıca bir hediye alacak olsanız da hazırlayacağınız bir sofra ile çok da güzel bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Özellikle Sevgililer Günü akşamında eşinizle baş başa güzel bir yemek istediğiniz zaman, o güne özel romantik sofralar kurmanız çok etkili olacaktır. Bu sofralar sayesinde romantik vakit geçirebilir, küçük ayrıntılara dikkat ederek hazırlayabileceğiniz romantik sofralar ile sevgilinizi ya da eşinizi mutlu edebilirsiniz. Yemek yapma konusunda tereddütleriniz varsa dışarıdan söyleyebileceğiniz gibi ızgarada kırmızı et ve patates püresi ana tarzında yemekler de hazırlayabilirsiniz. Kırmızı şarapla çok iyi bir seçim olan bu yiyeceklerin yanı sıra küçük ve kolay hazırlanan aperatifler de sofranıza yerleştirebilirsiniz.

Sevgililer Günü için romantik sofralar

Özel desenli porselenler

Romantik bir sofra hazırlamak isterken nasıl bardaklar ve tabaklar kullanmanız gerektiği konusunda endişeleriniz bulunuyorsa, romantik sofralar için hazırlanmış olan özel desenli porselen takımları kullanarak şık bir görünüm oluşturabilirsiniz. Sofranızda aşk olsun istiyorsanız, bu özel desenleri taşıyan porselenleri kullanmalısınız. Bu özel desenler sayesinde sevginizi daha rahat ifade edebileceğiniz bir atmosfer yaratabilirsiniz. Üstelik çeşitli aksesuarlarla sofrayı doldurmanıza da gerek kalmayacaktır.

sevgililer-1

Klasik romantik sofralar

Sevgililer Günü hazırlayabileceğiniz romantik sofralar sayesinde dışarı çıkmadan da harika bir gece yaşayabilirsiniz. Bu klasik romantik sofrada kırmızı masa örtüsü üzerine uzun mum tabağı koyup kenarlarına gül yaprakları yerleştirebilirsiniz. Düz bir servis tabağı üzerine yemek tabağınızı yerleştirdikten sonra, sol tarafa çatalları ve sağ tarafa da bıçaklar ile kaşıkları ekleyerek servisi hazırlayabilirsiniz. Bardaklarınızı da tabakların sağ üst köşesine olacak şekilde yerleştirdiğinizde servisiniz hazır. Tutkunun rengi olan kırmızıyı da masanıza eklemek için kırmızı peçetelikler kullanabilirsiniz ya da örtünüzü ve çiçeklerinizi kırmızı tonlarda seçebilirsiniz.

Nostaljik pembe romantik sofralar

Alışılmış kırmızı sofralar yerine daha romantik bir görüntü oluşturan nostaljik sofralar hazırlayabilmek için pembe ve dantel uyumunu deneyebilirsiniz. Dantel masa örtüsü ya da kalp şeklinde ve içinde isim ya da aşk sözcükleri yazan bardak altlıkları ve pembe renk mumlar kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra tatlı küçük sürprizler yapmak için  bardakların içine süs şemsiyeler koyabilir, yuvarlak lolipoplar gibi tatları kullanarak gençliğinize ya da çocukluğunuza dönebilirsiniz. Hatta tabak ve bardaklarınızı da eskiden sıklıkla kullanılan kabartmalı tabak ve bardaklardan tercih etmeniz doğru bir seçim.

sevgililer-günü-57
İncili masalar

Beyaz inciler kullanarak hazırlayacağınız sofralar da, en az güllerle hazırlayacağınız sofralar kadar doğru bir seçim.Kırmızı bir masa örtüsü üzerine tabaklarınızı ve bardaklarınızı yerleştirdikten sonra küçük kırmızı kağıtlar ve incilerle masanızı süsleyebilirsiniz. Bu inciler masanızdaki kırmızı kağıtlarla kontrast oluşturarak daha romantik bir hava oluşmasına olanak sağlayacak. İnciler masanızın daha ilgi çekici göstereceği gibi ortamın havası üzerinde oldukça etkili olacaktır.

Aksesuarı bol masalar

Aksesuar konusunda sıkıntınız bulunmuyorsa, uzun ve geniş su bardaklarının içine kısa saplı çiçekler yerleştirip bardağı ağzına kadar suyla doldurabilirsiniz. Bunları masanın çeşitli yerlerine koymanız nostaljik bir hava katabileceği gibi, soğuk kış günlerinde masanızda bahar havasının esmesine olanak sağlayacaktır. Çikolataya ya da kremaya batırılmış çilekler ve gül yapraklarından oluşturduğunuz kalp şekilleri en rahat hazırlayabileceğiniz aksesuarlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir