Dekorasyonda sarı ve mor birlikteliği

Orkide morunu güneşin rengi sarıyla bir araya getirerek canlı ve dinamik bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Dekorasyon için ikisi de iddialı renkler olsa da bir arada uyumlu ve sade bir ortam yaratıyorlar. Morun romantik havası sarının enerjisiyle dengeli bir görüntü yakalıyor. Ayrıca sarı rengi ışığın gücünü mekana yansıtarak gün boyu enerjik olmanızı sağlıyor.

mor-sari-yastik

Nasıl kullanmalı?
Orkide moru koltukların üzerine sarı yastıklar atarak hoş bir görünüm yakalayın. Orkideyi büyük parçalarda, sarıyı ise aksesuar ve tekstillerde kullanarak daha sıcak ve samimi mekanlar oluşturabilirsiniz.

mor-koltuk-kilim

Oturma köşenizde mor koltuklara yer açın. Sarı bir halı veya küçük aksesuarlarla mekanı renklendirebilirsiniz.

sari-mor-salon

Mor ve sarıyı küçük detaylarda kullanarak çarpıcı bir hava yakalayabilirsiniz. Koltuğunuzun önünde kullanacağınız sarı bir sehpayı mor bir kilimle bir araya getirerek hoş bir görüntü yaratın.

mor-sari-dekor

Sarı ve mor birlikteliğini tekstillerinizde kullanabilirsiniz. Perde ve yastık seçiminizde bu iki rengin uyumundan yararlanın.

Sarı ve moru küçük aksesuarlarda kullanarak ortama enerjik bir hava katabilirsiniz. Mor bir vazoyu sarı lalelerle doldurarak hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

yatak-odasi-tablo

Yatak odanızın mor duvarını sarının hakim olduğu bir tabloyla süsleyebilirsiniz.

aksesuar-salon

Dilerseniz mor ve sarıyı sadece aksesuarlarda ve tekstil ürünlerinde kullanabilirsiniz. Siyah mobilyalar ile krem koltuklar kullandığınız salonunuza orkide moru bir kilim ve abajur ile romantik bir hava katabilir, lila ve sarı yastıklarla mekana canlılık getirebilirsiniz.

Döşemelik kumaş seçimi nasıl olmalı?
Orkide moru ve sarı kendi başlarına oldukça çarpıcı renkler. Eğer salonunuzda bu renkleri kullanacaksanız desenli modellerden ziyade düz modelleri tercih edin. Mekana biraz hareket katmak istiyorsanız, yastıklarda veya perdelerde küçük desenli kumaşları tercih edebilirsiniz. Ayrıca koltuklarınızdan birini çiçek desenli seçebilirsiniz.

mor-sarı-salon

Duvarlar
Salonunuzun tümünü orkide moru veya sarı yapmak göze biraz fazla gelebilir. Bunun yerine odanın tek duvarını orkide moru yapıp kalan bölümleri kırık beyaz gibi açık tonlarda boyatabilirsiniz. Ayrıca duvarlarda sarının açık bir tonuyla beyaz birlikteliğinden yararlanın.

mor

mor-sarı-ev

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir