Salonda bahçe havası yaratmak için 6 öneri

bahce-havasi

Salonlar evlerin en çok kullanılan alanları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple bu alanın dekorasyonuna daha fazla özen göstermek gerekir. Bunu sağlamak için ihtiyacınız olan salonlarınıza daha rahat etmenize olanak sağlayacak olan bahçe detayları eklemeniz size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Salonda bahçe havası yaratmak için 6 öneri sayesinde dilediğiniz gibi bir salon oluşturmanız çok daha kolay bir hale gelecektir.

Salonlarınızın iç açıcı bir hale gelebilmesi konusunda oldukça faydalı olabilecek dekorasyon önerilerimiz sayesinde saat kaç olursa olsun salonlarınızda bahçede oturuyormuş gibi hissedebilmeniz mümkün olacaktır. Doğanın ferahlatıcı havasını sizlere sunabilecek olan çeşitli dekorasyon önerilerimiz sayesinde evlerinize bahçelerinizi taşımanız mümkün olacaktır.

salon-cicek-deseni

1-Koltuk seçimi: Koltuklarınız salonlarınızın en önemli eşyalarıdır. Bu sebeple koltuklarınızın salonlarınıza bahçe havası verebilmek için uygun özelliklere sahip olması gerekir. Bunun için de seçimlerinizi yaparken koltuklarınızı ahşap detayları bulunan koltuklardan yana kullanabilirsiniz. Ayrıca çiçek desenleri bulunan rahat koltuklar da bahçe havası estirme konusunda size gereken desteği sağlayacaktır. Bahçe koltuğu gibi rahat bir formda olan koltukları tercih etmenizde fayda var.

2-Çiçek seçeneklerini genişletin: Salonda kullanacağınız çiçeklerle mekana kolayca bahçe havası katabilirsiniz. Salonda mevsime göre farklı çiçekler koymanız ortama daha canlı bir görünüm kazandırabilir.   Renkli saksılarda kullanılabilecek rengarenk çiçekler ile çok daha ferah bir salona kavuşabilirsiniz.

salon

3-Duvar kağıdı kullanın: Duvarlarınızda küçük çiçek desenleri bulunan duvar kağıtları kullanabileceğiniz gibi açık tonlu zemin boyası üzerine farklı çiçek süslemeleri ya da üç boyutlu resim uygulama teknikleri kullanarak bahçe bankları koymanız da hem odalarınızın daha geniş olduğu algısını oluşturacak hem de bahçe ortamı oluşturmanızı sağlayacaktır.

4-Tavan panelleri kullanın: Tavanlarınızı sade bırakmak yerine üç boyutlu paneller kullanmanız salonlarınızı daha geniş ve ferah bir ortam haline getirecektir. Özellikle de ormandaymış ya da açık bir alandaymışsınız gibi bir hava verecek panelleri kullanmanız da yararınıza olacaktır. Özellikle gökyüzü resimleriyle yapılmış olan paneller ve ağaç dallarının uzandığı gökyüzü resimli paneller oldukça doğru bir seçim olacaktır.

parke-salon

5-Yer döşemelerini değiştirin: Özellikle laminat parke ya da direk ahşap döşeme seçeneklerini değerlendirmeniz faydanıza olacaktır. Bunlar size bahçe terasında oturuyormuşsunuz gibi bir algı yaratacaktır. Mobilya seçiminize göre uyumlu renklerdeki döşemeleri tercih etmeniz de salonda bahçe havası estirmek için doğru bir uygulama olarak değerlendirilebilecektir. Bu sebeple bu ayrıntıyı da göz önünde bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir