Salon için dekoratif raf üniteleri

Dekoratif aksesuarlarınızı, kitaplarınızı ve diğer eşyalarınızı şık ve düzenli bir şekilde saklamanıza yarayan raf üniteleri evinizin her alanında olduğu gibi salonda da oldukça işe yarıyor. Pek çok eşyanızın derli toplu durmasını sağlayan dekoratif raflar salonunuza kullanışlı ve dekoratif bir görünüm kazandırıyor. Sizin için bir araya getirdiğimiz dekoratif raf modelleri oldukça fikir verecek.

duvar-rafi-2

Salonunuzda kullanışlı ve şık bir kitaplığa yer vermek istiyorsanız, bütün bir duvarı boydan boya raf ünitesiyle kaplayabilirsiniz. Kare raflardan oluşan 4’lü 5’li açık dolap ünitesi kitaplarınız dışında çerçeve, vazo gibi dekoratif aksesuarlarınızı sergilemek için de ideal bir seçim olacaktır.

raf-unite

Salonunuzda oturma köşesiyle yemek alanını ayırmak için raf ünitesinden yararlanabilirsiniz. İrili ufaklı, iç içe geçmiş bölmelerden oluşan ayaklı raf ünitesini paravan olarak kullanabilirsiniz.

raf-unite-2

Dekorasyonuna farklılık katmayı sevenlerdenseniz değişik raf ünitelerini, farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Salonunuzun yemek bölümünde  klasik konsol yerine  merdiveni andıran raf ünitelerine yer vererek hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Arasına dresuar yerleştirdiğiniz merdiven şeklindeki raf ünitelerini hasır sepetler, çerçeveler ve tabak-çanaklarla renkli bir hale getirin. Alçak dresuarınızın üstüne irili ufaklı resim çerçeveleri asarak hem duvara hareket kazandırır, hem de raf ünitesi ile dresuar arasındaki boy farkını odak dışında tutabilirsiniz.

merdiven-raf

Dilerseniz salonunuzun cam kenarındaki köşesinde klasik merdiven şeklinde bir raf ünitesi tercih edebilirsiniz. Her bir rafı sevimli saklama kutularıyla doldurup dekoratif bir görünüm kazanırken, aynı zamanda eşyalarınızı saklayabileceğiniz kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz. Raf ünitesinin yanında yuvarlak bir puf kullanarak hoş bir köşe oluşturabilirsiniz.

bufe

İçi raflı, cam kapaklı büfeler ise farklı ve şık bir alternatif olabilir. Camlı dolap içinde kitaplarınızı, porselenlerinizi ve dekoratif aksesuarlarınızı hem düzenli ve kapalı bir şekilde muhafaza edebilir, hem de şık bir şekilde sergileyebilirsiniz.

eski-dolap

Country tarzı mobilyalara meraklıysanız, salonunuzda üst kısmı açık raf üniteli, eski ahşap bir dolaba yer verebilirsiniz. Renkli tabak, çanak ve porselen takımlarıyla süsleyeceğiniz bu klasik dolap odanıza nostaljik bir hava katacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir