Retro mutfak dolapları

retro-mutfak

Mutfak bayanların en çok sevdikleri ve vakit geçirirken daha rahat olmak istedikleri alanlardan biri olarak karşımıza çıkar. Durum böyle olunca da bayanların mutfak dekorasyonuna da en az diğer alanlarda olduğu gibi yüksek ilgi göstermeleri önem taşır. Retro mutfak dolapları seçimleri sayesinde bayanların istedikleri gibi bir mutfağa kavuşmaları daha kolay olacaktır.

Kültürel anlamda modası geçmiş olan ve geçmişten gelen bir tarz olarak ilgi çekmekte olan Retro dekorasyon biçiminin mutfaklarda uygulanmasını daha kolay hale getiren Retro mutfak dolapları sayesinde daha modern bir görüntü oluşturmanız mümkün olacaktır. Eski tip dekorasyona yönelik eski tip lambalardan eskitilmiş ahşaba kadar çeşitli uygulamaları kullanarak hayal ettiğiniz gibi bir mutfağa kavuşabilirsiniz.

Renk seçimi: Retro stil bir mutfak dekore etmek için kullanabileceğiniz dolapların rengine baktığımızda beyaz renkli dolapların ve zengin bir duruşa sahip olan kırmızı renkli dolapların doğru bir seçim olduğunu görebilmek mümkün. Bunlar mutfağın daha modern bir havaya bürünmesine olanak sağlayacaktır. Özellikle parlak kırmızı ve beyaz renklerinin birleştirildiği mutfak dolaplarının istediğiniz dekorasyonu oluşturmak için size büyük bir fayda sağlayacağını görebilirsiniz.

Malzeme seçimi: Mutfaklarınız için Retro stile sahip dolaplar kullanmak istiyorsanız seçiminizi boyalı ahşap ya da metal malzemelerden imal edilmiş olan dolaplardan yana da kullanabilirsiniz. Ahşap dinlendirici özelliği ile size faydalı olurken metal de daha modern bir hava katabilme konusunda size yardımcı olacaktır. Üst dolaplar için tercihinizi cam kapaklı ve raflı dolaplardan yana kullanmanız sayesinde istediğiniz retro havayı oluşturabilmeniz mümkün olacaktır.

retro-mutfak-2

Tezgah arası seçimi: Mutfaklarda en çok göze çarpan detaylardan biri olarak karşımıza çıkan tezgah arası seçimlerinizi dama tahtası ya da dönemin modasına uygun olabilecek desenlere sahip seramik, paslanmaz çelik ya da duvar kağıdı kaplamalarından yana kullanmanız doğru bir seçim olabilecektir. Bunlar size mutfağınızda Retro bir hava katabilmek için ihtiyacınız olan dokunuşları sağlayabilecektir.

Tezgah seçimi: Son yıllarda mutfak dekorasyonu için pek çok tezgah malzemesi kullanılabiliyor olsa da Retro bir hava yaratabilmek için tezgah malzemenizi seramik, alüminyum, laminat, formika, paslanmaz çelik ya da masif ahşap malzemelerden üretilmiş olan tezgahlardan yana kullanmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Bu sebeple seçimlerinizi yaparken bu malzemeleri göz önünde bulundurmanız faydanıza olacaktır. Mutfak dolaplarınızla uyumlu bir renge sahip olan tezgahlar sayesinde mutfaklarınızda bütünlük sağlayabilmeniz çok daha kolay bir hale gelecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir