PVC kenar bantları

Gerek evlerimizde gerekse çalıştığımız ofislerde her gün kullanmakta olduğumuz birçok mobilya bulunuyor.

asilyapi-pvc-kenar-bandı

Evlerimizde en çok kullandığımız mobilyalardan bazıları elbiselerimizi sakladığımız gardroplar, üzerinde yemek yediğimiz ya da çalışmak için kullandığımız masalar, ayakkabılarımızı ve paltolarımızı koyduğumuz portmantolar gibi mobilyalar. Mutfaklarda kullandığımız dolaplarda mutfak eşyalarımızı, banyolarda kullandığımız dolaplarda da havlularımızı, günlük bakım malzemelerimizi saklarız.

Ofislerde kullanılan mobilyalar arasında en çok kullanılanlar arasında ise dosyaların, çeşitli malzemelerin barındırıldığı dolaplar ve çalışma masaları sayılabilir.

Hem evlerimizde hem de ofislerimizde kullandığımız mobilyaların yapımında kullanılan malzemelerden biri mobilya kenar bandıdır. Mobilya üretimi sırasında hazırlanan masalarda, çekmecelerde ve dolaplarda malzemenin kesilmiş kenarının çirkin bir görüntü sergilenmemesi için, mobilya kenar bandı sunta veya MDF kenar yüzeyine uygulanır. Bu sayede mobilyanın daha estetik görünmesi sağlanır ve mobilya son halini almış olur.

turanabol

Evlerde ve ofislerde, iç mekanlarda kullanılan mobilyalar için çoğunlukla PVC kaplama yöntemi kullanılmaktadır. PVC kenar kaplama malzemelerine bant, levhalara yapıştırma işlemine bantlama denir. PVC kenar bandı otomatik makineler yardımıyla yonga levhaların kenarına uygulanmaktadır.

Mobilyayı oluşturan parçaların birleştirilme işlemi yapılırken görünen kalınlık yüzeylerine bant çekilir. Mobilyayı oluşturan parçaların kapaklarına ve çekmece klapalarına kalın PVC kaplanır. İnce kalınlığa sahip kenar bantları ise diğer parçalar için kullanılır.

Mobilya üretiminde faaliyet gösterenlerin ve PVC kullanan üreticilerin önem vermesi gereken konulardan biri; mobilya üretimi sırasında kaliteli PVC bantları tercih etmektir. Düşük kalitede ve doğru olmayan renklerde PVC kenar bandı kullanmak mobilyanın kalitesini düşerecektir. Ürünün görüntüsü ne kadar güzel ve şık olursa olsun, yapılan yanlış PVC kenar bandı seçimi o ürünün tüm cazibesine gölge düşürebilir.

Siz de dekorasyon ve hırdavat kategorisinde kaliteli ürünler tercih etmek istiyorsanız, PVC kenar bandı ihtiyaçlarınızda www.asilyapi.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Asilyapi.com’da mobilya sektöründe ve mobilya üretiminde kullanılan panellere uygun olarak çeşitli renk, desen ve kalınlıklarda PVC kenar bantları bulabilir, çeşitli renklerde ve modellerde PVC kenar bantı için sitede bulunan ürünleri inceleyebilirsiniz. Decoband düz ve desenli PVC kenar bantları, çift renkli PVC kenar bantları ve diğer ürünler PVC kenar bantları ile ilgili detaylar kategori sayfasıda yer almaktadır. İndirimli PVC kenar bantlarına ve kampanyalı ürünler hakkında bilgi almak isteyenler, filtre seçenekleri kısmından inceleme yapabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir