Pastel renklerle huzur bulun!

Sıcak, sevimli ve huzur veren bir ev hayal ediyorsanız, dekorasyonda pastel renklerden şaşmamanız gerek. Pastel tonların yumuşak ve naif görüntüsü, yatıştırıcı etkisi ile evinize dinginlik katabilirsiniz. Evinizin dekoru yaşam tarzınızın, zevklerinizin ve ruhunuzun birer yansıması gibidir. Pudra, su yeşili, sarı gibi pastel tonlarda döşenmiş bir ev, içinizdeki yaşam sevincini, mutluluğu dışarı yansıtmanın en iyi örneği olacaktır. Ayrıca insanı dinlendiren ve huzur veren etkisi de yadsınamaz. Eğer yeni bir eve taşınacaksanız veya dekorasyonunuza farklılık katmak istiyorsanız, huzur kaynağı pastel renklerden yardım alabilirsiniz.

Oturma odaları-salonlar

pastel-oturma-odasi-4

Gök mavisi, sarı, nil yeşili ve pudra gibi tonlar yalın ve soft renkler olsa da, fazla karışık ve uyumsuz kullanıldığında hoş bir görüntü yaratmayabilir. Evinizin dekorunda pastel renkler kullanacaksanız, duvarlarınızda mümkün olduğunca açık renk kullanmaya dikkat edin. Özellikle tercihinizi beyazdan yana kullanın. Böylece hem daha ferah ve sade bir görünüm kazanır, hem de farklı renkte pastel objeleri rahatlıkla bir arada kullanabilirsiniz.

Gök mavi bir kanepeyi, desenli yastıklar ve siyah-beyaz çizgili art deco tarzı bir halı ile tamamlayarak ortamı hareketlendirebilirsiniz. Sevimli bir hava yakalamak için su yeşili bir sehpa ve rengarenk yastıklar iyi bir seçim olabilir.

pastel-salon-2

Gök mavi ve pudra tonlarını birlikte kullanarak hem hoş bir uyum yakalar, hem de dinlendirici bir hava yaratabilirsiniz.

mavi-pembe-salon

pastel-oturma-odasi-2

 

pastel-salon

Gri tonlarında modern koltuğunuza pastel renkli detaylar ve minderler ile canlılık verin. Benzer tonlarda art-deco tarzı bir halı ile bütünlük sağlayabilirsiniz.

pastel-aksesuar-salon

Aksesuar seçiminde birbiriyle uyumlu renkler kullanmaya dikkat edin. Su yeşili ve pembe birlikteliği ile sıcacık ve sevimli bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Pastel renkli dekorasyonların olmazsa olmazlarından biri de çiçekler. Aydınlık ve ferah salonunuza renkli çiçeklerle canlılık katabilirsiniz. Eşyalarınızla uyumlu sevimli tablolar, yastıklar ve renkli abajurlar ise hoş bir görünüm yakalamak için ideal.

Mutfaklar

Mutfağınıza biraz masum biraz da sevimli bir hava katmak için pastel renkler biçilmiş kaftan. Gök mavisi, su yeşili ve pudra tonları ile sıcacık bir ortam yaratabilirsiniz. Pastel renklerde mutfak denilince ilk aklımıza gelen renkli buzdolapları oluyor. Özellikle retro bir havaya sahip “Smeg” marka buzdolapları hepimizin favorisi. Geniş ve yumuşak hatlı tasarımıyla sevimli bir görüntü çizen bu buzdolapları mutfağınıza faklı bir hava katabilir.

pastel-mutfak-dekorasyon

Buzdolabının yanı sıra küçük mutfak aletleri, tabure veya halı gibi aksesuarlarda da pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Gök mavisi veya pudra pembe bir kahve makinesi veya mutfak robotu ortama sevimli bir hava kattığı gibi yemek yapma hevesinizi de arttıracak.

mutfak-aletleri

 

pastel-aksesuar

 

Gök mavi ve uçuk pembe renginde sevimli aksesuarla mutfağınıza romantik bir hava katabilirsiniz.

pastel-mutfak

Pastel renkte sandalyeler, mutfak dolapları ve raflarla sıcak bir mutfak dekorasyonu için ideal.

Yatak odası

Mobilyalarınızda, perdelerinizde veya yatak örtünüzde pastel tonlar kullanarak romantik ve sımsıcak bir dekorasyona imza atabilirsiniz. İster birkaç objeyi pastel tonlardan seçin, ister tek bir detayda kullanın, bu huzur veren renklerle rahatlatıcı bir ambiyans yakalayacağınıza şüphe yok.

pastel-oda

pastel-yatak-basi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir