Oturma odaları için dekorasyon fikirleri

oturma-odasi

Oturma odalarınızı dekore ederken size kolaylık sağlayacak birkaç fikri bir araya getirdik. Bu dekorasyon önerileri ile güzel ve kullanışlı bir odaya sahip olacaksınız.

Oturma odanızda mobilyalarınızı orta sehpanın etrafına yerleştirerek hoş bir karşılama yaratın. Sade ve modern çizgide ahşap bir sehpa ile sıcak, samimi bir hava yakalayabilirsiniz. Masanızı taze saksı çiçeklerle süsleyerek odanıza canlılık katabilirsiniz.

Büyük bir oturma odasına sahipseniz, kendinize kitap okuyacağınız ayrı bir köşe hazırlayabilirsiniz. Kütüphanenizin yanı başına koyacağınız konforlu bir koltuk ile kitap okuma keyfinizi ikiye katlayın.

Eşyalarınızı saklayıp sergilemeniz için duvara monte, gömme veya duvardan bağımsız dolaplara yer açın. Dolaplı ve raflı bir TV ünitesi ideal bir seçim olabilir. Böylece hem eşyalarınızın düzenli bir şekilde durmasını sağlamış, hem de şık bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Halı ve kilimlerle odanızı bölmelere ayırabilir, aynı zamanda öne çıkmasını istediğiniz yerleri daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Koltuğunuzun arkasına koyacağınız köşe masası veya şık bir konsol ile oturma odanızı farklı bölümlere ayırabilirsiniz.

Eğer yeterli alana sahipseniz, odanızda üçlü bir kanepe ve iki tekli koltuğa yer vererek konforlu ve geniş bir oturma alanı yaratabilirsiniz.

Özel koleksiyonlarınızı, sevdiğiniz dekoratif aksesuarları odanızın merkezine koyarak odak noktası haline getirebilirsiniz. Odanıza yerleştireceğiniz renkli, farklı tasarımlarda puflar ile stilinizi evinize yansıtabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir