Ofis dekorasyonu için 6 öneri

ofis-renkli

Hayatımızın büyük bir bölümünü çalışarak geçiriyor olmamız sebebi ile ofis dekorasyonu için 6 öneri daha rahat bir çalışma hayatına sahip olmanız bakımından daha büyük bir önem taşımaktadır. Hem performansınızın artması hem de sağlığınızın korunabilmesi bakımından ofis dekorasyonunuzun uygun özelliklere sahip olması gerekir. Özellikle ofis mobilyaları seçimi sırasında daha dikkatli olmanız gerekmektedir.

Farklı tasarımlara sahip mobilya seçeneklerini değerlendirmeniz mümkün olduğu gibi klasik yapısına rağmen rahat bir çalışma için yeterli olabilecek seviyedeki mobilyaları kullanmanız da sizin için faydalı olabilecektir. Hem rahatlık açısından hem de renk açısından sizi memnun edebilecek özelliklere sahip ofis mobilyalarını tercih etmeniz durumunda çalışma hayatı sizin için yorucu olmayacaktır. Performansınızın artmasının yanı sıra sağlığınızı da koruyabilecek olmanız bakımından bu konuya özellikle dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

1- Abartılı tasarımlara sahip ofis mobilyaları kullanabilirsiniz, ancak bunların seçimini yaparken gözünüzü yormayacak modelleri kullanmanız faydanıza olacaktır. Kargaşa içerisinde kalmanıza neden olabilecek ofis mobilyaları kullanmanız daha çabuk yorulmanıza ve rahatlıkla işinize konsantre olmamanıza neden olacaktır. Bunları tercih edecekseniz de daha az aksesuar kullanmanız ve mobilyalarınızla uyum sağlayabilecek yer döşemeleri ile duvar rengi kullanmanız gerekmektedir.

ofis-2

2- Ofislere sakin bir hava getirecek olan pastel ve açık gri, açık sarı gibi soğuk renkler kullanmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Sarı objelerin de bilinci açıyor olması sebebi ile tercihlerinizi yaparken bu konuyu göz önünde bulundurmanız faydanıza olacaktır.

3- Hassas bir yapıya sahip olması sebebi ile cam masalar ve cam eşyalar kullanmamanız daha doğru bir seçim olacaktır. Bunun yerine dinlendirici bir etkisi de bulunan ahşap masalar daha doğru bir seçim olacaktır.

ofis-dekorasyonu

4- Odanızda duvarları renklendirebilmek ve ofisin sıkıcı havasından kurtulabilmek için tablolar da kullanabilirsiniz. Ancak tablonuzu koyacağınız yeri ve tablonun desenlerini doğru seçmeniz gerekir. Görsel açıdan odanıza kalite katabilecek olan ancak tam karşınızda durarak ilginizi dağıtabilecek bir tablo kullanmamanız da büyük bir önem taşır.

tablo-ofis

5- Aynalar da ofisin daha geniş gibi görünmesine olanak sağlayacaktır. Ancak görüş açınız içerisinde yer alan aynalar da ilginizin dağılmasına neden olabileceğinden aynaları mümkün olduğunca küçük ve görüş açınızın dışında bir duvarda kullanmanız faydanıza olacaktır.

ofis-dekor-3

6- Ofislerinizde koyu renkli mobilyalar kullanmak yerine daha koyu bir yer döşemesi kullanıp açık renk mobilyalar kullanmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Ancak ofisiniz oldukça küçükse mobilyalarınızı, yer döşemelerinizi ve duvarlarınızı seçerken açık renkli olanları tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir