Mutfakta yemek köşeleri

Sıkça vakit geçirdiğimiz mutfaklarımız evimizin en özel alanlarından biridir. Mutfaklarımızın şıklığı kadar kullanışlı olması da bizim için önemlidir. Akşam yemeklerinde tüm ailenin bir araya geldiği mutfaklarda, yemek alanı için keyifli ve rahat bir köşe hazırlayabilirsiniz. Sizin için bir araya getirdiğimiz dekorasyon fikirleri bu konuda oldukça yardımcı olacak.

ada-unite

Küçük bir aileye sahipseniz mutfağınızda yer verdiğiniz ada ünitenin uzantısında yemek alanı oluşturabilirsiniz. Ada ünite tezgahınızın etrafına uzun bar sandalyesi koyarak şık ve farklı bir yemek alanına kavuşabilirsiniz.

köse-sedir

Mutfağınızda kenarda, köşede kalan alanları yemek bölümü olarak değerlendirebilirsiniz. Burada köşe koltuklar tercih ederek  daha geniş oturma alanına sahip olabilir, ayrıca şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

pastel

Küçük bir mutfağa sahipseniz cam kenarındaki ufak alana yuvarlak beyaz bir masa koyabilirsiniz. Masanın etrafını pastel tonda sandalyelerle tamamlayarak ortama sevimli bir hava verin. Masanın üzerini çiçekler ve mumlarla süsleyerek sıcak bir ambiyans yakalayabilirsiniz.

sedir

Mutfağınızdaki yemek masanızı sedir şeklinde oturma grubuyla tamamlayabilirsiniz. Sedirinizin altında dolap veya çekmece tercih ederek fazladan eşyalarınıza yer açabilirsiniz.

renkli-sandalyeler

Mutfağınızda yemek bölümü için cam kenarını tercih edebilirsiniz. Cam kenarına rahat bir sedir, masanın etrafına ise renkli sandalyeler yerleştirin. Renkli bir sofrada yemek keyfinizi de yerine getirecektir. Rengarenk sandalyeler ve sedirinizi süsleyen cıvıl cıvıl kırlentler ile capcanlı bir mutfağa kavuşacaksınız. Bu canlı ve ferah görünümü perçinleştirmek için masanızın ortasına taze bir saksı çiçeği kondurun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir