Mutfaklarda modern bir hava

Enfes lezzetler hazırlayıp yemek sofralarında keyifli sohbetler ettiğimiz mutfaklar, evimizin en özel alanlarından biri. Mutfakları modern, klasik veya country olmak üzere pek çok tarzda dekore etmek mümkün. Eğer modern tarzı seviyorsanız, birbirinden güzel fikirler ile şık ve tarz sahibi mutfaklara sahip olabilirsiniz.

modern-mutfak-3

Modern olacak diye fazla sade bir dekor hazırlamanıza gerek yok. Yalın bir çizgiye sahip mutfağınıza aksesuarlarla hareket katabilirsiniz. Gümüş renkli dair şeklinde sarkıtlar ve masanızın üzerine koyacağınız güzel bir çiçek ile mekana farklı bir hava katabilirsiniz.

modern-mutfak-2

Mutfağınız kullanışlı olduğu kadar temiz de olmalı. Mutfağınızda kullanacağınız mobilya ve beyaz eşyaların kolay temizlenebilen malzemeden olmasına dikkat edin.

mutfak-dolap-ici

Mutfağınızda mümkün olduğunca geniş ve kullanışlı depolama alanları yaratın. Raflar ve dolap içi çekmeceler bu konuda iyi bir seçim olabilir. Dolapların içlerini kolay kullanabileceğiniz şekilde tasarlayın. Mutlaka çekmeceli tel raflardan oluşan bir kiler dolabınız olmalı. Kiler dolabında pek çok gıda ürününü bir arada düzenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

modern-mutfak

Modern L şeklinde mutfağınızın bir kenarını yemek köşesi olarak değerlendirebilirsiniz. Açık renk ahşap tezgahınızı metal taburelerle tamamlayarak hoş bir atıştırmalık köşesi oluşturun. Tezgahın alt kısmında raf kullanarak kitaplarınızı ve dekoratif aksesuarlarınızı koyacağınız bir alana sahip olabilirsiniz.

ahşap-modern-mutfak

Kim demiş ahşaptan modern mutfak olmaz diye? Venge ahşap kaplama mutfak dolapları ile modern ve şık bir mutfak dekorasyonu hazırlayabilirsiniz. Yer zemininde ceviz masif parke kullanarak da sıcak bir atmosfer yaratın.

renkli-sandalye

Mutfağınızda renk kullanmaktan kaçınmayın. Rengarenk sandalyelerle mutfağınıza canlı ve enerjik bir hava kazandırabilirsiniz.

mutfak-halı

Modern mutfağınıza post halı, parlak bir aydınlatma ve çiçekler ile şıklık katabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir