Mutfaklara pratik çözümler

 

tabak-tepsi

Onlarca çeşit ekipman ile dolu olan mutfaklarda düzenleme işinin mümkün olduğunca işlevsel ve ihtiyaca uygun şekilde yapılması gerekir. Pratik fikirler ve özel tasarımlar bu anlamda size yardımcı olacaktır. Dolap içinde uygulayabileceğiniz pek çok farklı yöntemle mutfak gereçlerini düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz

catal-kasık

Mutfak düzeninde dolap içi tasarımın kullanışlılığı kadar eşyaların dizimi de önemli. Yani aradığınız ürüne kolayca ulaşabilmelisiniz. Özellikle tabak, tencere, tepsi gibi sık kullandığınız ürünleri düzenli bir şekilde saklayıp elinizin altında bulundurmak size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Mutfağınızda depolama alanı konusunda eksiklerinizi belirleyip küçük bir araştırma ve hayal gücü ile pratik çözümler yaratabilirsiniz. Bu noktada mevcut alanınız ile ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurup iyi bir planlama yapmanızda fayda var.

tepsi-saklama

Mutfaklarda dolap, raf, çekmece gibi olabildiğince fazla saklama alanları oluştursak da tezgahta dağınık duran veya masada toplanmış bir sürü eşya bulunur. Bu dağınıklığa bir son vermek için pratik çözümler üretebilirsiniz. Tepsiler, kesme tahtaları ve çatal bıçakları kolay ulaşabileceğiniz ve az yer kaplayacak şekilde muhafaza etmeyi deneyin.

kesme-tahtasi-saklama

Dolap içlerine veya kapaklarına monte edeceğiniz askılık, raf üniteleri ve dolap içine yerleştireceğiniz sepetler ile pratik saklama alanları oluşturabilirsiniz.

sepet-askı

 

Çekmece veya dolap içinde yer alan kısımları bölmelere ayırarak daha düzenli bir kullanım sağlayabilirsiniz.

tencere-tava

Dolap içinde raylı bir sistem kullanarak tencereleriniz için düzenli ve kullanışlı bir depolama alanı oluşturabilirsiniz.

tencere-saklama

Kesme tahtası ile çöp kutusunu bir araya getirerek hem işinizi kolaylaştırır, hem de yerden tasarruf edebilirsiniz.

cop-tahta

kesme-tahtasi-cop

Çöp kutusunu dolabın içine koyarak hem kullanışlı hem de şık bir çözüm üretebilirsiniz.

cop-kutuları

Mutfak dolaplarının kapağına asacağınız tel raflar ve dolap içinde yer vereceğiniz ince askılarda bulaşık deterjanı ve fırçalarınızı düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

deterjan-saklama

Mutfağınıza uygulayacağınız bu pratik düzenleme fikirleri ile mutfak işlerini daha rahat ve keyifli bir hale getirirken, mutfağınızda da şık bir dekorasyon oluşturacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir