Mutfak dekorasyonuna yönelik şık ve kullanışlı fikirler

mutfak

Mutfağınızda romantik bir tarz yakalamak için çiçek ve puantiye desenli objelere yer verin. Puantiyeli mutfak örtüsüyle sıcak bir ambiyans yaratırken, çiçekli perdeler ile mekana ferahlık katabilirsiniz.

Mutfağınızın demirbaşlarından bulaşık makinesi, aspiratör veya davlumbaz gibi aletler sesli çalıştığından, bu ürünleri alırken çıkardıkları ses düzeyini göz önünde bulundurarak tercih yapın. Yemek dışında bir nevi rahatlama ve sohbet alanı olarak benimsediğimiz mutfaklarda  rahatsız edici düzeyde ses çıkaran makineler kullanmaktan çekinin.

beko-mikrodalga

Mikrodalga fırın, mutfak robotu ve tost makinenizi tezgah yerine dolap içi rafta saklayarak düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz. Böylece mutfak aletlerinize kolaylıkla ulaşabilir, tezgahınızda daha geniş bir alana sahip olabilirsiniz.

Zamanınızın büyük bir bölümünü geçirdiğiniz mutfaklarda aydınlatma önemli bir unsurdur. Yemek hazırlarken size yeterli ışık sağlayacak, sofrada yemek yerken masanızı aydınlatacak lambalar tercih ederek mutfağınızda sıcak bir ortam oluşturun. Tezgah üstü aydınlatma ve masa üstüne sarkıtlar ideal bir seçim olabilir.

beko-tv

Mutfağınız aynı zamanda dinlenme ve keyif alanıdır. Mutfağınızın uygun bir köşesine Led televizyon koyarak TV keyfini mutfağa taşıyabilirsiniz.

Yemek masası etrafındaki takım sandalye modasından biraz uzaklaşın. Mutfak masalarınızın etrafını farklı form ve renge sahip sandalyelerle donatarak uyumsuzluktan uyum yaratabilirsiniz. Farklı modelde renkli sandalyeler ile mekana hem canlılık hem de hareket katacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir