Mutfağınız için pratik fikirler

mutfak-dekor

Mutfaklarınıza yenilik katmak veya mekanınızda kullanışlı çözümler yaratmak istiyorsanız, mutfağınızda yapacağınız ufak değişiklikler ile yeni bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mutfak dolaplarınız oldukça eski ve yıpranmış bir haldeyse, küçük dokunuşla harika bir çözüm üretebilirsiniz. Mutfağınızdaki eskimiş, kırılmış dolaplarınızı kaldırarak yerine açık raflar kullanmayı deneyin. Sevimli bir ortam yaratmak için rafların iç kısmını renkli kağıtlarla kaplayabilir ya da canlı bir renge boyayabilirsiniz.

Dilerseniz mutfak dolaplarınızın rengini değiştirerek fazla masraf yapmadan yeni bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Dolaplarınızı çiçekli veya puantiyeli kulplarla süsleyerek onlara sevimli bir hava verebilirsiniz.

tezgah

Mutfağınıza sıcak ve samimi bir hava katmak için tablolar, mumluklar, taşlı avizeler ve çiçeklerden yararlanabilirsiniz. Masanızın ortasına zarif mumluklar ve pembe çiçekler koyarak şık bir görünüm yakalayın.

Küçük değişikliklerle mutfağınıza ferahlık katın. Özellikle küçük mutfaklarda tekerlekli tezgahlar tercih ederek kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz. Hareketli olmaları sayesinde dilediğiniz yere götürebileceğiniz tekerlekli sehpalar aynı zamanda yerden de tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

mutfak-sedir

Mutfaklarda çoğu zaman kullanılmayan küçük balkonları mutfağınıza dahil ederek kahvaltı köşeleri hazırlayabilirsiniz. Sedir oturma köşelerini tercih ederseniz aynı zamanda oturma alanlarının altını dolap olarak da kullanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir