Modern banyo dekorunda dikkat edilecek 5 şey

banyo
Dekorasyon artık herkesin ilgi duyduğu bir hobi oldu. Evlerden işyerlerine, tüm yaşam alanlarında huzur veren ortamlar yaratabilmek için dekorasyon fikirlerine başvuruluyor. Bunun için birçok alternatif var. Ancak yoğunlukla tercih edilen tarz modern dekorasyon fikirleri oluyor. Özellikle banyolar modern tarzda döşendiklerinde bambaşka bir dünyaya girmişsiniz hissi veriyor. Yapılan dekor çalışmalarının kendini en iyi gösterdiği alanlar olan banyolar modern tarzda döşenirken bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. İşte modern banyo dekorunda dikkat edilecek 5 şey;

  • Banyoların rahat ve huzurlu ortamlar olabilmesi ve modern bir görünüme sahip olabilmesi için öncelikle çok eşyadan ve süsten uzak durmalısınız. Oldukça ferah ve derinliği olan ortamlar yaratmanız gerekir. Bunun için de dekorasyon için eşyadan çok aynalara, dolap tarzlarına ve kullanılan tekstil ürünlerine eğilmeniz gerekir. Lavabo üzerine tercih edilecek büyük aynalar hem derinlik verecek hem de banyoyu olduğundan büyük gösterecektir.
  • Aydınlatma dekorasyonun gizli silahlarından birisidir. Çok kişin dikkat etmediği banyo aydınlatmaları aslında en önemli adımlardandır. Modern mobilyaların ve taş döşemelerinin uygun bir aydınlatma ile tamamlanması gerekir ki kendilerini gösterebilsinler.

    banyo-aydinlatma

 

  • Banyo duvar ve yerlerinde fayanslar kullanılmaktadır. Fayans çeşitliliği ve tarzı konusunda öyle çok çeşit bulunuyor ki, en uygununu seçmek hayli zor olabilir. Son dönemlerde taban fayanslarında kullanılan üç boyutlu döşemeler modernliğin en güzel göstergelerinden birisi. Duvarlarda ise büyük ve düz renk fayansların tercih edilmesi son derece önemli. Modern bir görünüm için çiçekli ve küçük desenli klasik fayanslardan kesinlikle uzak durun.
  • Klozet ve sifonlar banyoların olmazsa olmazlarıdır. Eskiden kullanılan ayaklı klozetler ve arkasında bulunan sifon depoları artık tarih oldu. Bu malzemelere modern bir banyoda yer yok. Onun yerine askıda duran klozetler ve duvar içine monteli sifonlarla bütünlüğü sağlamak gerekli.  klozet
  • Modern banyolarda çok fazla süse ve incik boncuğa yer yok. Onun yerine şık bir vazo veya dekoratif çerçeveler ön planda. Aynı zamanda banyo dolapları üzerinde sergilenen dekoratif ve mis gibi sabunlar ile modern tarza uygun kokulu mumlar banyolarda kullanılması gereken az ve öz dekoratif aksesuarlardan.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir