Kullanışlı ve şık bir portmanto seçebilmek için 8 tüyo

portmanto-2Evinize girildiğinde ilk göze çarpan, sizi ve misafirlerinizi karşılayan portmantolar evinizin dekorasyonu hakkında ilk izlenimi veren objelerdir. Bu nedenle seçilen portmanto hem evinizin hem de sizin zevkinizi yansıtmalıdır. Evinizin giriş kısmının da evinizin genel dekorasyonu kadar şık olmasını istiyorsanız portmanto alırken bazı detaylara dikkat etmek işinize yarayabilir. Bunun için çeşitli ev dekorasyon fikirleri size ilham verebilir.portmanto-1

Evini yeniden dekore edenler, mobilya değiştirecekler ve yeni evlenecekler evlerin giriş kısmını dekore ederken yer durumu uygunsa bir portmanto alacaklardır. Oldukça geniş seçeneğe sahip portmanto modellerinden birini seçerken size yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bazı tüyoları sizin için hazırladık.

  1. Portmantonuzu uzun yıllar kullanmak istiyorsanız herhangi bir ürün yerine birinci sınıf malzemelerden yapılmış kaliteli ürünlere yönelmenizde fayda var. Ayrıca garantisi olan portmantolar seçmek de dikkat edilmesi gereken önemli bir detay.
  2. Evin diğer mobilyalarının renkleri ile uyumlu bir portmanto seçmek evinizin girişine çok daha şık bir hava katabilir. Klasik ve modern tarzda bulunan portmantolardan seçerken genel ev dekorasyonunuza uygun mobilya tarzında bir model seçebilirsiniz. Ben sadece giriş kısmıma özel farklı bir dekorasyon yapmak istiyorum diyorsanız bu durumda duvardan, yer döşemelerine kadar diğer ayrıntılarla uyum içinde olacak şekilde portmanto seçmeniz şık bir dekorasyon yapmanızı sağlar.
  3. Kullanışlı, fonksiyonlu bir portmanto modeli almak çok daha fazla kullanım olanağı sağlar. Eğer evinizin giriş kısmında yeterli yer bulunuyorsa ve geniş bir hole sahipseniz birçok parçanın bir arada bulunduğu portmanto modelleri tercih edebilirsiniz. Sadece paltoları asmak amaçlı düşünüyorsanız sade bir model sizin için yeterli olabilir.
  4. Portmanto alırken bol çekmeceli ve askılık yeri geniş olan bir portmanto tercih etmek çok daha fazla kullanım alanı yaratır. Seçeceğiniz çekmeceli modeller ayakkabı boyaları, şemsiye, palto ve ayakkabı fırçası gibi çeşitli eşyaları koyabilmenizi sağlar.     Evinizin dekorasyonuna önem veriyorsanız, yaşam alanınıza farklılık katmak istiyorsanız fonksiyonel ve yaratıcı mutfak, salon, yatak odası ve banyo dekorasyonu önerileri için http://www.dekoralist.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
  5. Daha şık ve kullanışlı olması açısından duvara monte edebileceğiniz bir model evinizin giriş bölümü küçükse çok daha doğru bir seçimdir.
  6. Küçük girişe sahip evlerde portmanto kapılarının sürgülü olduğu modeller seçilmesi yerden tasarrufu sağlar. Dışarı doğru açılan modeller yerine sürgülü modelleri tercih etmek yer açısından daha kullanışlı olacaktır. Eğer hol kısmınız büyük ise açılıp kapanan kapaklı modeller tercih edebilirsiniz.
  7. Portmanto seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri portmantonun boyutudur. Doğru seçim yapabilmek için alınacak portmantonun yüksekliğinin en yüksek kapı pervazı boyutunda olmasına dikkat edilmelidir.
  8. Aynalı modelleri tercih etmek girişinizi daha aydınlık, ferah ve geniş gösterebilir.

1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir