Kilimlerle sıcacık odalar

salon-kilim
Bulunduğu ortama etnik ve bohem bir hava katan kilimler, son dönemlerde art-deco tarzı dekorasyonlarda da sıkça kullanılır hale geldi. Özellikle yemek odaları ve oturma odalarına farklı bir hava kattığı gerçek. Değerini hiçbir zaman kaybetmeyen, zamansız aksesuarlardan biri olan kilimleri hemen her tarz dekorasyona uyarlayabilirsiniz. Renkleri, desenleri ve el işçilikleriyle mekana canlılık ve sıcaklık katacağını söyleyelim.

Modern ve yalın çizgide yemek masalarının altında etnik desenli kilimler kullanarak mekanın bir anda havasını değiştirebilirsiniz. Siyah, beyaz tonlarının hakim olduğu yemek odanızda toprak tonlarında bir kilim ile sıcak bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

kilim-yemek-odasi

Aydınlık, ferah ve sevimli bir dekorasyon için pastel renklere başvurabilirsiniz. Ayakları açık ahşap rengi olan beyaz yemek masası takımınızın altında pembe, sarı ve petrol yeşili tonlarında bir kilim kullanarak mekana renk katabilirsiniz.

kilim-oda

Değişik desende ve renkte kilimleri klasik objelerle rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hatta genellikle eski tarz mobilyalarla kullanıldığını söylemek mümkün. Nostaljik bir masa, sandalye ve eski tarz bir büfeden oluşan bohem stildeki yemek odasına hoş bir kilim ile hareket katabilirsiniz.

oturma-odasi-kilim

Nötr renklerin kullanıldığı sade bir dekorasyona sahip oturma odanızın ortasına renkli bir kilim sererek bir anda mekanın havasını değiştirin. Kanepenizi kilimin içindeki renklere uygun yastıklarla süsleyip bütünlük sağlayabilirsiniz.

kilim-oturma-odasi

kilim-yemek-masasi

Ahşap rengi masa ve sandalyeler tercih ettiğiniz yemek odanıza canlılık katmak istiyorsanız, renkli bir kilimden daha güzeli olamaz. Yemek masanızın altına rengarenk çizgili bir kilim sererek odanızın bu klasik ve soğuk havasını bir anda yumuşatabilirsiniz. Modern bir aydınlatma elemanı ve iç açıcı bir tabloyla son dokunuşu yapın.

kilim-2

Yatak odanızın cam kenarına renkli bir kilim sererek canlı ve enerjik bir hava yaratabilirsiniz.

kilim-mutfak

Mutfaklarda kilim ve halı kullanmaya her ne kadar alışık olmasak da, doğru bir seçimle şık sonuçlar elde etmeniz mümkün. Eğer mutfağınız genişse, mutfağına uyumlu renkte büyük bir kilimi ortaya sererek iddialı bir görünüm elde edebilirsiniz. Beyazlar içinde modern mutfağınıza kırmızı bir halı sererek çarpıcı bir hava yakalayabilirsiniz.

kilim-mutfak-2

Eğer sade ve şık detaylardan hoşlanıyorsanız, pastel tonlarda zarif desenli bir kilim tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir