Kiler dolapları için 6 dekoratif fikir

kiler-dolap

Evde kullanılmayan ya da fazlasıyla yer kaplayan eşyaların kullanımı ya da kuru baklagil, patates ve soğan gibi yemeklik malzemelerin daha steril bir ortamda muhafaza edilmesi için kullanılan kilerlerin daha kullanışlı bir hale gelebilmesi için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Kiler dolapları için 6 dekoratif fikir sayesinde kilerlerinizi ister küçük ister büyük olsun daha verimli bir şekilde kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

Reçellerden kışlık malzemelerinize, mutfak malzemelerinden erzaklarınıza kadar her şeyi saklayabileceğiniz kilerlerin düzenli olması ve aradığınızı hemen bulabilecek olmanız büyük bir önem taşımaktadır. Bu konuda en büyük yardımcınız kiler dolapları olacaktır. Kilerlerinizi dekore ederken titiz davranmanız ve doğru seçimler yapmanız daha kullanışlı bir kilere sahip olmanıza olanak sağlar. Bu nedenle kiler dolaplarını seçerken

sahip olmanıza olanak sağlayacağından size bahsedeceğimiz hususlara özellikle dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

1- Kilerinizin yer alacağı noktaya göre pratik çözümler üretmeye özen gösterin. Genelde mutfakta bulunan kilerler  zaman zaman merdiven altındaki alanlarda olabiliyor. Dekorasyon aşamasında kilerinizin  hangi alanda olacağını iyi belirleyin. Kilerinizin her alanını verimli bir şekilde kullanabileceğiniz bir iç raf sistemi kullanın.

2- Raf seçimine dikkat edin. Çok geniş aralığa sahip olan rafların yanı sıra daha küçük kavanozlarınız için uygun olabilecek daha dar raflarınızın da bulunmasına önem verin. Geniş olsun bir şekilde doldururuz diye düşünürseniz, kargaşa oluşmasına ve bir şey almak istediğinizde tüm eşyalarınızı indirmek zorunda kalmanıza sebep olabilirsiniz. Bu sebeple değişik ebatlardaki rafları tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

3- Ölçü almanız gerekebilir. Kilere koyacağınız ürünlerin kaplarının ölçüsünü almanız ve kilerinizin ebatlarının ölçüsüne göre doğru büyüklüklerde dolap ve raf seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sayede gereğinden büyük ya da daha küçük dolaplar almamış olabilirsiniz.

4- Raf yüksekliği konusuna dikkat etmelisiniz. Kavanozlarınızın sığmayacağı kadar alçak raflar ya da küçük raflarınızın çok boşta kalmasına neden olacak kadar yüksek raflar kullanmamaya özen göstermelisiniz.

5- Bol raf bulunmalıdır. Bol raf bulunduğu takdirde ihtiyaç duyduğunuz her ürünün kendine ait bir alana sahip olması şık ve dekoratif bir görüntü oluşturabilmek adına büyük bir önem taşımaktadır.

6- Açık renkli dolaplar kullanın. Açık renkli dolapların daha iç açıcı olması ve her ne kadar birbirinden farklı ürünler bulunduruyor olsanız da karmaşa görüntüsünü azaltacak olması sebebi ile kilerlerinizde açık renkli dolaplar ve raflar kullanmanız daha doğru bir seçim olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir