Keyifli Okuma köşeleri

okuma-kose

Hafta sonu koltuğunuza uzanıp okuma keyfi yapmanın zevki bir başkadır. Evinizde hala bir okuma köşeniz yoksa uygun bir boş alanı şık bir okuma köşesine dönüştürebilirsiniz. Kolçaksız, yatağı andıran konforlu bir koltuk keyifli okuma saatleri için ideal bir seçim olabilir. Yakınına raflı bir kitaplık ve lambader koydunuz mu okuma köşeniz hazır demektir. Kitaplarınıza ve dergilerinize rahatça ulaşabilmek için koltuğunuzun hemen yanında küçük bir sepete yer verebilirsiniz.

okuma-koltuk

Oturma odanızda Charles Eames’in bu modern lounge koltuğu’na yer vererek keyifli bir okuma köşesi hazırlayabilirsiniz. Yanında kitabınızı okurken kahvenizi koyacağınız bir sehpa bulundurmayı unutmayın. Soğuk günlerde koltuk şalı ve battaniyenizi de yanınızdan ayırmayın.

okuma-kose-4

Okuma köşenizin bulunduğu alanı duvar kağıdıyla kaplatarak farklı bir hava yakalayabilirsiniz. Konyak rengi modern tasarımlı deri koltuğu, siyah bir ayaklı lamba ve sehpa ile tamamlamayı deneyin. Duvarın bir köşesinde sevdiğiniz fotoğrafları asacağınız, yalın tasarıma sahip bir askılığa yer verebilirsiniz. Fotoğraftaki gibi arkasındaki duvar kağıdı ile bütünleşen bir askılık kullanmanız ortama ferahlık katacaktır. Modern tarzda dizayn edilmiş bu köşede keyifli okumalar yapabilirsiniz.

yatak-odasi-kose

Yatak odanızda romantik bir okuma köşesi yaratmak istiyorsanız, bu kapitoneli klasik koltuk ideal bir seçim olabilir. Ekru renkli koltuğunuzu gül kurusu yastık ile tamamlayarak hoş bir görünüm yakalayın. Koltuğunuzun bir yanında zarif şapkalı bir lambader, diğer yanında cam sehpaya yer vererek köşenize şıklık katabilir, çiçek desenli stor perdeler ile sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz. Hafta sonları bu güzel köşede okumaya vakit ayırarak hem kendiniz hem de varsa çocuklarınızla güzel bir etkinlik yapmış olursunuz.

okuma-kose-3

Çatı katındaki girintili bölümü kitap okuma köşesi olarak dizayn edebilirsiniz. Konforlu bir sedir ve duvar raflarıyla o alanı kullanışlı ve rahat bir dinlenme köşesine çevirebilirsiniz.

okuma-kose-2

Oturma odanızın bir köşesinde büyük tekli bir koltuğu, küçük bir sehpa ve ayaklı lamba ile bir araya getirerek şık bir otuma köşesi oluşturabilirsiniz. Berjerin önüne puf koyarak konforunuzu ikiye katlayabilirsiniz. Ortamı çiçekler ve sevimli tablolarla süslemeniz sıcak bir ambiyans yaratabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir