Kardeş odaları için dekorasyon fikirleri

Ailenizde birden fazla çocuk varsa, kardeşlerin odaları önemli bir sorun haline gelebilir. Çoğu çocuk kendine ait ayrı bir odası olsun ister, ancak bazen şartlar buna elvermez ve iki kardeş aynı odayı paylaşırlar. Böyle bir durumda çocuklarınızın kendilerini rahat ve özel hissedecekleri bir oda hazırlamaya özen göstermelisiniz.Kardeş odalarında her iki kardeşin sevdiği renklere, objelere ve eşyalara yer vererek hem şık hem de onları mutlu edecek bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Sizler için pratik ve şık çocuk odası dekorasyonu örneklerini derledik.

cocuk-odasi

Karyola ve aksesuarları bir örnek seçerek uyumlu bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz. Romantik tarzı seven küçük prenseslerinizin odasını, hazeran karyola, çiçekli duvar kağıdı ve onunla uyumlu cibinlikler ile harika bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

kardes-odasi

Eğlenmeyi seven ve  oldukça hareketli  çocuklarınız varsa, onlar için enerjik bir oda hazırlayabilirsiniz. Farklı renkte yataklar, rengarenk tablolar, desenli halıların kullanıldığı cıvıl cıvıl bir oda neşesine neşe katacaktır. Odasındaki mobilyaların onların boyuna göre olması ise kendilerine değer verildiğini hissetmesini sağlayacaktır.

kardeş-odasi-3

Bir erkek, bir kız çocuğunuz varsa, beğenileri ve zevkleri tamamen zıt olabilir. Kız çocukların genelde en sevdiği renk pembe iken, erkeklerin mavi olduğu gibi.Bu durumdan yola çıkarak; iki yatağın arasında kullanacağınız komodin yardımıyla kız ve erkek çocuğunuzun kullanım alanlarını ayırabilirsiniz . Nevresim takımlarından duvara asacağınız tablolara kadar sevecekleri eşyalara yer vererek onlara özel alanlar oluşturmaya çalışın.

ranza-yatak

Kardeş odalarında ufaklıklar için yer sıkıntısı yaşanabiliyor. Küçük bir odaya sahipseniz, birbirinden ilginç ve kullanışlı ranzalarla bu soruna çözüm getirebilirsiniz. Birbirinden ayrı duran farklı bir ranza modeli ile hem odaya daha ferah bir görünüm kazandırır, hem de kendilerine ait ayrı bir yatağı varmış hissini yaşatır. Üst yatağın altındaki bölümü depolama alanı olarak değerlendirmek iyi fikir.

ranza-calısma-odasi

Odanın bir duvarını uyku ve çalışma alanı olarak düzenleyebilirsiniz. Ranzanın yan taraflarını çalışma masası olarak değerlendirerek hem şık hem de kullanışlı bir dekora imza atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir