İlginç ve şık mumluklar

Evlerin olmazsa olmaz aksesuarlarından biri olan mumlar, şık bir süs eşyası olmasının yanı sıra ortama sıcak ve romantik bir hava katan yegane obje. Ev dekorasyonunda orijinal parçalar kullanmayı seviyorsanız, sizler için değişik tasarımlı mumlukları bir araya getirdik.

Siyah kalpli kavanoz
Düz cam bir kavanozun üzerine, kalp şeklinde bir kağıt yapıştırın ve geri kalan kısmı siyah renge boyayın. Kalpli bölümü beyaz kontürlerle çevreleyin. Böylece çok hoş ve romantik bir obje elde edeceksiniz.
kavanoz-siyah

Mandal mumluk
Konserve kutusunun etrafına çift sıra mandal dizerek orijinal bir mumluk yaratabilirsiniz. Özellikle modern bir dekorasyona sahipseniz, bu şık mumluk oturma odanıza çok yakışacak.

mandal-mumluk

Gazlı Kavanoz mumluk
Daha ilginç ve farklı tasarımda bir şeyler arıyorsanız, 3-4 adet cam kavanoz alıp içini yarısına kadar gazla doldurun. Ardından kapaklara delik açarak fitilin gazın içine ulaşmasını sağlayın ve yakın. Renkli kavanozlarla daha hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

gazlı-kavanoz-mum

Huniden mumluk
İlginç objeleri seviyorsanız huniden mumluk tam size göre. Eski metal hunileri ters çevirip ucuna ince uzun mumlar yerleştirin. 2-3 huniyi eski gümüş bir tepside bir araya getirip hoş bir şekilde sergileyebilirsiniz.

huni-mumluk

Mason Kavanoz Mumluğu
Cam kavanozu küçük toplar ve suyla doldurup içine mum koyarak şık bir mumluk elde edebilirsiniz. Küçük cam toplar mumun suyun üstünde kalmasını sağlayarak hoş bir görüntü yaratır.

mum-kavanoz

Plastik Mumluk
Evdeki bitmiş pet şişelerinizi sakın atmayın, onlarla orijinal bir mumluk yapabilirsiniz. Şişenin alt kısmını kesip içine biraz toprak koyun. Ardından ıslatıp mumlarınızı yerleştirin ve toprağın tutmasını bekleyin. Sonrasında mumluğunuz hazır.

plastik-mumluk

Kahveli mumluk
Küçüklü büyüklü, farklı şekillerde mumların etrafını kahve çekirdeği ile kaplayarak hoş ve iştah açıcı bir mumluğa sahip olabilirsiniz. Bu fikir özelikle kahve severlerin çok hoşuna gidecek.

kahve-cekirdegi-mum

Metal borudan mumluk
Doğal malzemelerden yapılan dekoratif objeler kadar, son dönemlerde dekorasyonda sanayi tipi materyaller de ön plana çıkmaya başladı. Farklı şekildeki ince metal boruları birbirine bağlayarak ilginç bir mumluk ortaya koyabilirsiniz.

metal-boru-mumluk

Borudan Mumluk
Bir başka borudan mumluk örneği daha. Metal borulardan yapılmış, yalın tasarıma sahip bu ayaklı mumluğu yemek masanızın ortasında kullanarak ortama farklı bir hava katabilirsiniz.

boru-mumluk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir