İlginç masa tasarımları

isiltili-masalarEvlerinizde ve iş yerlerinizde rahat edebileceğiniz masalar kullanmanız çok önemlidir. Ancak söz konusu dekorasyon olduğu zaman sadece rahat etmenin değil aynı zamanda görselliğin de büyük bir öneme sahip olduğunu görebiliyoruz. Bu bakımdan ilginç masa tasarımları kullanmanın faydalı olabileceğini söyleyebiliriz. Değişik tasarımlarla daha çekici hale getirilmiş olan masalara kavuşmak için daha kreatif tasarımlara göz atmanız faydalı olacaktır.

Günlük hayatınızın bir parçası haline gelen üzerinde yemek yiyip çalışmalarınızı ve toplantılarınızı gerçekleştirmiş olduğunuz masaların ilginç tasarımlara sahip olması sayesinde gününüzün daha eğlenceli geçebilmesi de mümkün olacaktır. Özellikle sizi monotonluktan kurtarıp masaları bir sanat eseri haline dönüştüren ilginç masa tasarımları önerilerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Koca kütük: Bir ağacın gövdesini dik olarak ortadan ikiye ayırdığınızı düşünün. Ortada kalan düz kısmının iki uzun kenarına cam yerleştirilerek hazırlanılan masaların üzerinde misafirlerinizi ağırlayabilir, yemeklerinizi yiyebilir ve iş yerinizde ise toplantılarınızı yapabilirsiniz. Üstelik doğanın bir şekilde evinize doğal bir görünümle girmesi evdeki atmosferin de iç açıcı hale gelmesine olanak sağlayacaktır.

Camlı nehir: İki ahşap arasında kullanılan mavi cam sayesinde dağlar arasındaki bir nehri evinize getirmeniz mümkün olacaktır. Üstelik asimetrik bir kesim uygulandığı zaman bu görüntünün daha doğal gibi görünmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Işıltılı masalar: Değişik renklerdeki prizmaları kullanılarak oluşturulan masalar sayesinde evinize güneş vurduğu zaman ya da ışıkları yaktığınız zaman odanızın içerisinde renklerin dans ettiğini görebilirsiniz. Bu tür masalar gökkuşağının tüm renklerini evinize sokmanıza yardım edecektir.

Ağaç ve dal masaları: Renkli ağaç kütükleri ve dallarını kullanarak oluşturulan cam bir dikdörtgen prizma sayesinde evinizin havasını değiştirebilmeniz ve daha eğlenceli masa ve sehpalar oluşturmanız mümkün olacaktır. Özellikle ince ve renkli dalların bir cam içerisine hapsedilmesi ile oluşturulan masalarınıza ek olarak aynı şekilde hazırlanmış olan sehpa ve sandalyelerin de görüntüyü tamamlayabileceğini söyleyebiliriz.

Yaprak masalar: Yemek masalarınızı kocaman bir yaprak haline getiren bu tasarımda sadece şekilsel olarak yaprağa benzetilen bir masa görmeniz söz konusu değildir. Aynı zamanda yaprağın damarlarını da bu tür bir tasarımda görebilirsiniz. Ahşaptan yapılan bu masalar ortamın havasını yumuşatabilmek adına doğru bir seçim olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir