Home ofis çalışanlar için 8 dekorasyon önerisi

Günümüzde pek çok kişinin evden çalışmayı tercih ediyor olması ya da işlerinin bir kısmını da evde bitiriyor olması sebebi ile home ofis çalışanlar için 8 dekorasyon önerisi oldukça büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu öneriler sayesinde pek çok kişinin evde çok daha rahat ve verimli bir şekilde çalışması da mümkün olmaktadır.

Evde çalışan kişiler için konsantrasyonun çok daha kolay bir şekilde dağılması söz konusu olabileceğinden bu kişilerin konsantrasyonunu yükseltebilmek için çalışma alanlarının ayrılması önem taşır. Ev havasından çıkabilmek ve başarılı bir iş sürecine sahip olabilmek için doğru ofis mobilyalarının kullanılması önem taşımaktadır. Bunu sağlamak için de home ofis önerilerimize dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

ofis-dekor

1- Bir odanızı mümkünse ofis odası olarak hazırlayın. Bu sayede odanızda tüm çalışmalarınızı daha rahat bir şekilde ve verimli bir iş temposunda gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Bunu sağlamak için de evin sessiz ve sakin bir alanını kullanmanız yararınıza olacaktır.

2- Eğer salonun bir bölümünü ofis alanı olarak kullanacaksanız bunu mobilyaların dizilimi ile birbirinden ayrı alanlar olarak kullanmanız yararınıza olacaktır. Özellikle salona sırtınız dönük olacak şekilde koyarak koltuğa yayılma eylemine engel olabilirsiniz.

 

ev-ofis

3- Ofislerde kullanılan mobilyaları kullanmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Bu sayede iş performansınızın artması da mümkün olur. Bunu sağlamak için normal bir masa yerine ofislerde kullanılan çalışma masaları ve sandalyelerini tercih etmeniz daha doğru bir seçim olacaktır.

ofis-masasi

4- Spot ışıklarını kullanmanız ofis ortamı yaratma konusunda size destek sağlayacağından dolayı aydınlatma konusunda da ofis havası verecek spot lambalarını tercih etmelisiniz.

5- Asimetrik kesimli kütüphaneler kullanmanız daha modern bir ofis odası oluşturma konusunda size destek olacaktır. Bu sebeple seçimlerinizi bu şekilde yapmanız daha doğru olacaktır.

asimetrik-kutuphane

6- Evde kullandığınız tüller yerine ofis havası katacak olan stor ya da jaluzi perdeleri kullanmanız da daha doğru bir seçim olacaktır.

ofis-perde

7- Çok renkli eşyalar kullanmamaya özen gösterin. Ofis mobilyalarına uygun kahve tonlarındaki mobilyaları, siyah ya da beyaz türevlerindeki renkleri kullanmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Ancak biblo, tablo ve renkli masa süsleri ile ofis odanızı renklendirebilirsiniz. Bu sayede dikkatinizin dağılmasını önleyebilirsiniz.

ahsap-masa

8- Halı kullanmamayı tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ancak çok geniş bir alan varsa bu durumda halınızı düz renkte küçük bir halı olarak tercih etmeniz doğru bir seçim olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir