Eviniz için değişik kitaplık fikirleri

kitaplık
Evlerin en önemli parçalarından biridir kitaplar. Hal böyle olunca en değerli hazinemiz olan kitapları evimizde güzel, düzenli ve şık bir şekilde muhafaza etmek isteriz. Sizin için derlediğimiz kitaplık önerileri bu konuda oldukça işinize yarayacak.

Kitaplığınızı çalışma odanız başta olmak üzere, salon, yatak odası veya oturma odanıza koyabilirsiniz. Kitaplarınızı saklamanın en güzel yollarından biri açık raf dolaplardır. Kitaplarınızı birkaç raftan oluşan açık dolaplara yan yana dizerek düzenli bir saklama alanı oluşturabilirsiniz. İsimleri öne gelecek şekilde yerleştirmeniz aradığınızı daha rahat bulmanızı sağlar.

Kitaplarınızın arasına çerçeve, biblo gibi sevdiğiniz dekoratif aksesuarları ekleyerek kitaplığınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Kitaplarınızın dağınık ve karmaşık görünmesini önlemek için onları renklerine göre ayırabilirsiniz. Böylece kitaplarınız derli toplu bir görünüme kavuşurken, odanız da farklı bir havaya bürünecek.

kitaplık2

Sıradan kitaplıklardan sıkıldıysanız, farklı kitaplık fikirlerini deneyebilirsiniz. Koltuğun yaslandığı duvarı boylu boyunca, raflardan oluşan bir kitaplığa dönüştürerek hem kitaplarınız için geniş alan sağlar, hem de güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kitaplıklarınızı bir nevi paravan gibi, iki odayı birbirinden ayırmak için de kullanabilirsiniz. Geniş bir alana sahipseniz, odanın ortasına geniş ve uzun raflı bir kitaplık yerleştirerek, odayı mutfak-oturma odası gibi farklı bölümlere ayırabilirsiniz.

kitaplık5

Eğer kitaplığınızı çalışma odanızda kullanacaksanız, çalışma masası ile birleşik olan kitaplıkları tercih edebilirsiniz. Yerden kazanmanızı sağlayan bu model ile hem şık bir görünüm elde edecek hem de çalışma alanına sahip olacaksınız.

Farklı tasarımları seviyorsanız değişik geometrik şekillerden oluşan raflı bir kitaplık tam size göre. Değişik şekillerdeki rafların içine yerleştirdiğiniz kitaplarınız alışık olduğunuzdan farklı bir görünüme sahip olacak.

kitaplık3

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir