Eski eşyaları yenilemek için 4 öneri

3
Evinizdeki eşyaları yenilemek istiyor ancak atmaya da kıyamıyorsanız bu eşyaları değiştirmeden yenilemeniz doğru bir adım olacaktır. Hem bütçenizi sarsmayacak hem de yapmak istediğiniz değişiklikleri gerçekleştirerek evinize bambaşka bir hava katabilmeniz mümkün olacaktır.

Hesaplı ve eğlenceli eski eşyaları yenilemek için 6 öneri sayesinde eşyalarınıza yepyeni bir görünüm kazandırmanız mümkün olacaktır.

  1. Kumaşları değiştirin: Sandalye ve koltuklarınızın eskimiş olan ya da artık beğenmemeye başladığınız yüzlerini değiştirmek için modaya uygun ve yeni dekorasyon trendlerine göre hazırlanmış olan kumaşları tercih edebilirsiniz. Bu sayede eski mobilyalarınıza yepyeni bir görünüm kazandırmış olmanız ve sanki yeni mobilya almış gibi olmanız mümkün olacaktır. Her ne kadar biraz vakit alacak olsa da sabırlı olduğunuz takdirde ortaya çok güzel bir görüntü ortaya çıkacağını görebilirsiniz.
  2. Stainwood masa ve sandalyeler: Eski ve masif ahşap mobilyalarınız varsa bunları boyayarak farklı bir görüntü oluşturmaya çalışabilirsiniz. Zımpara, koruma eldiveni, ahşap boyası, yumuşak bez, mobilya örtüsü ve vernik kullanarak gerçekleştireceğiniz bu işlemi evinizde profesyonel bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Önce boyayacağınız eşyanın yüzeyini zımparalayıp pürüzsüz hale getirmelisiniz. Mobilya örtüsünü ise boyamayacağınız olanı korumak için kullanabilirsiniz. Yumuşak bir bezle zımparaladığınız alanı temizledikten sonra yine bez yardımıyla boyayın. Boya az gelirse iki kat boya kullanabilirsiniz. Boya işleminden sonra vernikleme yaparak mobilyalarınızı ilk günkü parlak haline kavuşturabilirsiniz. sandalye
  3. Minik dokunuşlar ve renk değişiklikleri: Dresuardan ahşap sandalyelere, abajurdan giysi dolabına kadar tüm eşyalarınızın renginde değişiklik yapmanız yeni bir görüntü elde etmenize olanak sağlayacaktır. Sadece rengini değiştirmek yetmez diye düşünüyorsanız pratik uygulama olanağı sunan desenlerle daha zengin bir görüntü oluşturmanız mümkün olacaktır. Abajur altlığınızı farklı bir renge boyayıp şapkasını değiştirmek sahip olduğunuz abajuru bambaşka bir görüntüye kavuşturmanıza olanak sağlayacaktır.
  4. Minder yenileme: Sandalye ve minder kaplamak çok zor gibi görünebilir. Ancak basit ve pratik bir şekilde bu işlemin gerçekleşmesi mümkün olmaktadır. Zımba tabancası, köpük ya da dolgu malzemelerini toparlayıp minderlerinizi değiştirmeye çalışmalısınız. Eski koltuğunuzun kumaşını söküp minderi çıkarın ve yerine yenilerini yerleştirip yeni kumaşla kapladıktan sonra zımba tabancası ile kumaşı sabitleyin.034d158c135b916e5e531237006df18c

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir