Eski dikiş makinesini değerlendirme fikirleri

Hemen hepimizin evinde aileden kalma eski dikiş makineleri vardır. Çoğumuz bugünlere kadar saklamış, birçoğumuz ise masalarını fazlalık olarak görerek ortadan kaldırmışızdır. Oysaki eski dikiş makineleri masalarını birkaç ufak değişiklikle birbirinden güzel dekoratif eşyalara dönüştürebilirdik. Eğer dikiş makinesi masanızı kenarda, köşede saklıyorsanız onları ortaya çıkarıp farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz.

mutfak-sehpa

Mutfağınıza ada ünitesi
Eski dikiş makinesi ayaklarının üzerine mermer ya da tahta oturtarak mutfağınızda ada ünite haline getirebilirsiniz. Bu nostaljik görünümlü sehpayı ek bir tezgah olarak kullanabilir, mutfak gereçlerinizi burada muhafaza edebilirsiniz. Eskiye çağrışım yapan bu şık sehpa mutfağınıza bambaşka bir hava katacak.

bahce-sehpa

Bahçeye sehpa: Eski dikiş makinenizin üzerine tahta veya mermer kestirerek bahçeniz için şık bir sehpaya dönüştürebilirsiniz. Eğer nostaljik aksesuarları seviyorsanız çiçeklerinizi sergilemeniz için bundan güzel bir sehpa olamaz. Yanlarına katlanır sandalyeler koyarak arkadaşlarınızla sohbet edeceğiniz güzel bir köşe oluşturabilirsiniz. Romantik bir görünüm yakalamak için sehpayı beyaz renge boyamayı deneyin.

calısa-masasi

Çalışma masası: Eğer dikkat çekici ve iddialı tasarımlara meraklıysanız, dikiş makinesi masanızın ayaklarını kullanarak oldukça orijinal ve hoş bir çalışma masası yaratabilirsiniz. Öncelikle dikiş makinenizin ayaklarını sarı renge boyayarak çarpıcı bir görünüm elde edin. Ardından üzerine uygun ölçüde cam kestirterek sıra dışı bir çalışma masasına kavuşun. Bu benzersiz çalışma masası odanızın havasını değiştirecek.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir