Erkek çocuk odası dekorasyonu

 

erkek-oda

Erkek çocuk odası dekorasyonunda renk ve model konusunda kızlara göre daha az seçenek bulunsa da, onlar için de keyifli ve neşeli odalar hazırlamak mümkün.

Çocuk odanızı dekore ederken ilk olarak onun yaşına uygun mobilya ve aksesuarlar tercih etmeye özen gösterin. Çocuk odanızın olmazsa olmazlarından olan kitaplık, çalışma masası, komodin, gece lambası, gardrop gibi mobilyaları muhakkak bulundurun.

duvr-kagidi-oda

Çocuk odanızın duvarlarında  hayvan figürlü duvar kağıtlarından kullanarak odasına neşeli bir görüntü katabilir, aynı zamanda çocuğunuzun hayal gücünü geliştirmesine de yardımcı olabilirsiniz.

kaykay

Çocuğunuzun odasında sevdiği bir film karakteri veya ilgi duyduğu alana ilişkin objelere yer verebilirsiniz. Mesela spora meraklı bir oğlunuz varsa yatak başının bulunduğu duvara futbol temalı bir tablo asabilir, kaykay sporuyla ilgiliyse duvarın bir tarafını rengarenk kaykaylarla süsleyerek farklı bir görüntü elde edebilirsiniz.

divan-2

Şıklık kadar kullanışlılığa da önem veriyorsanız çok amaçlı mobilyalar tam size göre. Örneğin, altı çekmeceli bir yatak tercih ederek hem dolap, hem oturma alanı, hem de kitaplarını okuyabileceği bir köşe oluşturabilirsiniz.

erkek-odasi-3

Erkek çocuk odalarında en önem vermemiz gereken şeylerden biri de düzen. Çeşitli kutular, sepetler sandıklar kullanarak oyuncaklarının ve eşyalarının derli toplu durmasını sağlayabilirsiniz.

erkek-yatak-odasi

Yerinde duramayan, enerjik bir çocuğunuz varsa odasında portatif oyun aletlerine yer verebilirsiniz. Futbol kalesi, basketbol potası gibi şişme oyuncaklar oğlunuzun çok hoşuna gidecek.

yüksek-yatak

Çocuğunuzun odasında hareket alanını genişletecek mobilyalar da kullanabilirsiniz. Merdivenli, yüksek ayaklı yataklar hem yerden kazandırır, hem de çocuğunuza daha rahat bir hareket alanı sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir