Erkek çocuğu odalarına yaratıcı duvar dekorasyonları

Erkek çocuğu odalarına duvar kağıdından tutun da ev tekstili, perde, aksesuar gibi duvar dekorasyon fikirlerine dek pek çok seçenek günümüzde bulunuyor.

erkek-11
Son zamanlarda Batman ve Spiderman, Iron Man, Hulk gibi süper kahramanlı pek çok çocuk odası tekstili ve aksesuarı anne ve babalara sunuluyor.

Ancak çocuğunuzun sevdiği süper kahramanı biraz daha az tanınan bir figür ise odası için kendi fikirlerinizi de yaratıcı duvar dekorasyonu olarak uygulayabilirsiniz. Örneğin bilgisayardan çıktı alarak özellikle asma tavan yaptırabilir ve bu tavanda bu figürü kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ya da figürde en çok kullanılan renkleri tespit ederek çocuk odasının duvarını bu renge boyarsınız ve figürün resmini poster yaparak bu duvara asabilirsiniz bu sayede figürün etkisi bütün duvara yansımız olur.

Erkek çocuk odası dekorasyonunda odanın henüz tasarım aşamasında iken farklı grafik desenleriyle bezenmiş bol renkli miks desenlerle duvarlarda kullanabilirsiniz, bu sayede tek bir duvarda kullanılmış olsa bile eğlenceli tasarım tüm odayı kaplamış olacaktır. Fırça darbelerinden oluşan siyah-beyaz duvar kağıdı ile kaplı diğer duvarda koyu antrasit bir konsola yer verilebilir. Konsol, üzerine yerleştirilecek şık ayna ve hardal rengi abajurlarla bu tasarımı tamamlamış olursunuz. Diğer duvarlarda ise açık kahve, buzlu kahve tonlarında duvar kağıdı kullanılabilir. Perdelerde de grafik desenleri devam ettirilerek bütünlük sağlanmış olur.

Erkek çocuk odası duvar dekorasyonu yaparken duvara monte edilecek kitaplık tercih edilebilir ve bu kitaplığın her rafı farklı bir renkte boyanmış olabilir örneğin kırmızı, yeşil, mavi, sarı gibi enerji veren renkler tercih edilebilir. İster kitaplarını koymak için kullansın ister en sevdiği oyuncakları hem dekoratif hem eğlenceli.

Çocuk odasının bir duvarını özellikle yatağa yakın kısımda yer alan duvarını gökkuşağının renklerinden oluşan renk paletleri kullanılarak boyama yapılabilir ya da çizilmiş hazır duvar kağıtları kullanabilir. Değişik duvar panoları çocuklarınızın oldukça hoşuna gidecektir. 

erkek-10

Erkek çocuklarının en sevdiği şeylerdendir denizde bir kaptan olmak, pilot olmak ya da uzay da yolculuk yapan bir astronot. Sizin çocuğunuzun hayal dünyasında hangisi yer alıyorsa bundan yola çıkarak özellikle bir duvar ve tavanın bir kısmını bu şekilde dizayn ettirebilirsiniz yıldızlar uzay gemisi, gezegenlerden oluşan bir sonsuzluk ve gece lambası eşliğinde hafif ışık saçan fosforlu desenler sayesinde harika bir ambiyans yakalanabilir.

Yapışkanlı panolardan faydalanarak çocuğunuzun sevdiği sporcular, ünlüler, çizgi kahramanların resimlerini dilediği gibi yapıştırabileceği bir alan duvarda oluşturabilirsiniz.

Erkek çocuk odası dekorasyonunda onların ihtiyaçları diğer şeylere göre birinci sırada gelmelidir. Yatak, çalışma masası ve oyun alanı dışında yaratıcı etkinlikler için de mutlaka yer ayrılmalıdır odada. Özellikle duvar panoları sanatsal etkinlikleri sergilemek el yetenekleri ile yaptıkları resimleri, yazıları şekilleri sergilemek için  güzel bir fikir olabilir. Duvarlara yapılan raflar da oldukça hoş durur, buraya sevdiği oyuncaklarını, eşyalarını çocuğunuz koyabilir.

erkek-12

Erkek çocukları için mavi bir yatak cibinliği ve duvara monte edilmiş iki adet başucu lambası dekorasyon için iyi bir fikir olabilir. Hem yatakta hikaye ve masal türevi kitap okumalarını kolaylaştırır.

Çocukların en büyük zevkidir buldukları kalemler ile her önüne gelen duvarı boyamak ebeveynlerin ise korkulu rüyasıdır oysa kendi odasının bir duvarını istediği gibi yazı yazıp çizebilmesi,  resim yapabilmesi, boyayabilmesi için tamamen kara tahta ile kaplayabilirsiniz. Hem zararsız hem de keyifli bir etkinlik olacaktır. Böylece diğer mekanların duvarlarının yazılıp çizilme kabusundan da bir nebze kurtulmuş olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir