Dekorasyonda hardal rengi kullanımı

 

Moda olan renklerin dekorasyonundan söz edildiğinde, hardal sarısına da mutlaka değinilir. Hardal sarısı, aslında çok cesur bir renk değildir ancak dekorasyonların şık görünmesinde sıklıkla tercih edilen bir renktir.

dekorasyon_hardal_rengi_2

Bu rengin, doğru renklerle kombinlenmesiyle gerçekten başarılı sonuçlar alınır. Hardal sarısı renginin farklı tonları ile farklı kombinasyonlar oluşturulabilir. Örneğin sıcak bir hardal sarısı tonu ile çikolata kahvesi, mükemmel bir uyum sağlar. Bu renkler şüpheye yer bırakmaksızın rahatça kullanılabilir. Bunun yanı sıra hardal renginin tonları siyah ve gri gibi koyu renklerle, canlı tonlardaki mor, kırmızı, mavi ve yeşil tonlarıyla da güzel kombinler ortaya çıkarır. Kombinleme yaparken renklerin dozlarının iyi ayarlanması gerekir. Özellikle canlı renklerle kullanılması düşünülüyorsa daha özenli olunmalıdır.

Hardal rengi, koyu sarı renk olarak nitelendirilmekte olup sarı tonunda sıcak renkler arasında yerini alır. Dekorasyonda hardal rengi kullanımı, ev dekorasyonuna sıcaklık katması sebebiyle tercih edilir. Hardal sarısı rengi, dekorasyon yapılması düşünüldüğünde akla ilk gelen renkler arasında olmamaktadır ancak gerçekten dikkat çekici ve akılda kalıcı bir renktir.

Bazıları tarafından demode olarak da nitelendirilen hardal sarısı, altın sarısına çok yakın tonlarda olan bir renktir. Genel olarak klasik olarak döşenmesi düşünülen mekanlarda kullanılır. Hardal sarısı ile açık tonlarda bej rengin uyumu gerçekten çok yumuşak bir ortam yaratır. Eğer hardal sarısı rengini büyük ve toplu olarak kullanmak istemiyorsanız, bu rengi tekli bir koltuğunuzda veya pufunuzda kullanmanız bulunduğu ortama çok hoş bir hava verecektir.

dekorasyon_hardal_rengi_3

Gri ve bej tonları veya siyah beyaz renklerde oturma odanız varsa, aksesuar renk olarak hardal sarısını tercih etmelisiniz. Koyu gri bir koltuk üzerinde hardal rengi yastıkların kullanımı dekorasyonunuza renk katacaktır. Gri renk, flu bir renk olması sebebiyle kendisini canlandıracak ve sıcaklık katacak renk uyumuna ihtiyaç duyar. Bu ihtiyacı da en güzel şekilde hardal rengi karşılar.

Mobilya dekorasyonlarında yıllardır kırmızı ve gri kombinasyonları kullanılmaktadır ve artık doygunluk hissi vermiştir. Eğer siz de bu ikiliden sıkıldıysanız gri koltuklarınızı hardal sarısı ile renklendirebilirsiniz. Hardal rengini sadece mobilyalarınızda değil banyo, antre, yatak odası ve yemek odası gibi kısımların duvarlarında da kullanabilirsiniz. Hardal sarısı, koyu tonlarda bir sarı olması sebebiyle duvarlarda kullanıldığı mekanlarda mobilyaların açık renklerden seçilmesi daha uygun olacaktır.

hardal-rengi-banyo

hardal-rengi-salon

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir