Çocuk odası dekorasyonu

okuma-kosesi-oda

Çocuğunuzun odasını kullanışlı, renkli ve sevecen hale getirmek istiyorsanız önerilerimize kulak verin.

Çocuk odasının dekorasyonunu hazırlarken onların gelişimine fayda sağlayacak alanlar yaratın. Odasında sedir veya tekli koltuğa yer vererek okuma köşesi hazırlayabilir, burada kitaplarını sergileyebileceği raf üniteleri kullanabilirsiniz. Kitaplarına kolayca ulaşabilmesi için rafları onun boyuna uygun yüksekliklere asmayı tercih edin.

okuma-kosesi-cocuk

Odasının duvarlarında çeşitli aktiviteler yapabileceği kara tahtalara yer verebilirsiniz. Bu şekilde çocuğunuz yazma ve çizme hevesini özgürce gerçekleştirirken eğlenceli anlar geçirebilir.

cocuk-odasi-kara-tahta

Aynı odayı paylaşan iki çocuğunuz varsa, odalarında üst üste ranza yerine farklı modelde ranzalar tercih edebilirsiniz. Böylece çocuklarınız hem daha rahat uyuyabilir, hem de yerden kazanabilirsiniz. Yataklardan birini yüksek tutup alt kısmını depolama alanı olarak da değerlendirebilirsiniz.

ranza-modeli

Çocuğunuza neşeli ve eğlenceli bir oda hazırlamak istiyorsanız duvar yapışkanlarından faydalanabilirsiniz. Yatak başının arkasındaki duvarı ağaçlı, kuşlu bir duvar yapıştırıcısı ile renkli bir hale getirebilirsiniz. Bu sayede hem hayal gücünü geliştirecek hem de sevimli bir hava yakalayacaksınız.

duvar-yapiskan

Renkli perdeler ve dolaplarla da odaya sevimlilik katmanız mümkün. Geometrik desenler ve puantiyeli kumaşlar çocuğunuzun odası için güzel bir seçim olabilir.

renkli-oda

Şık bir yatak başı ile çocuğunuzun odasını güzelleştirebilirsiniz. Yatak başında cibinlik kullanarak prenseslere layık bir oda hazırlayabilirsiniz. Yatağın ucuna sepet veya bazalı puf koyarak oyuncaklarını derli toplu saklayacağı bir alan oluşturabilirsiniz.Bu sepetler kullanışlı olduğu kadar dekoratif açıdan da şık bir görünüm sunacaktır.

yatak-ucu-sepet

Ranzanın yanlarını veya uygun köşelerini farklı amaçlar için kullanabilirsiniz. Bu modelde ranzanın baş kısmı kitaplık olarak değerlendirilirken, diğer tarafı ise çalışma masası olarak kullanılmış.

ranza

Duvarının bir bölümünde harita desenli bir duvar kağıdı kullanarak çocuğunuzun hayal dünyasını genişletebilir, aynı zamanda farklı bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

harita-duvar-kagidi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir