Banyoya Yenilik ve Hava Katacak 5 Aksesuar

Evlerin bekli de en zor dekore edilen bölümlerinden birisi banyolardır. Kullanım rahatlığı ve şıklık gibi birçok unsuru aynı anda bir banyoya yansıtabilmek gerçekten yetenek isteyen bir iştir.

Her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünerek uygulamak gerekir. Genelde küçük alanlardan oluştuğu için banyo dekorasyonunda yapılacak en ufak bir hata hemen kendini gösterecektir. Bu nedenle son derece özenli ve dikkatli olmak gerekir. Banyo dekorasyonlarında genel bazı hatlar vardır. Bunlar banyo taşları, tavan, dolaplar ve aydınlatmalardır. Kullanılan aksesuarlar banyolara hava katar ve banyonun dekorasyonunu tamamlar. Abartmadan, tadında ve tam yerinde kullanılan aksesuarlar banyonuza adeta sihirli bir değnek gibi dokunur ve bambaşka bir hal almasını sağlar.

Banyoya yenilik ve hava katacak aksesuarlar hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız işte, size 5 aksesuar.

  1. Aynalar banyolarda en çok kullanılan aksesuarlardandır. Tercihe bağlı olarak banyonun havasını öyle değiştirirler ki, tek bir dokunuşla bambaşka bir hava yaratabilirler. Banyonun tarzına göre modern kesim aynalar veya varaklı altın sarısı modeller bazen banyoda olduğunuzu bile unutturur.banyo-yenilik-dekorasyon
  2. Eğer banyo alanınız genişse dekorasyona uygun tablolar kullanmak güzel bir dokunuş olacaktır. Havlu dolaplarının üzerine veya boş duvarlara asabileceğiniz bir tablo ya da minik tablolar ortamı çok daha şık gösterecek ve banyonuza başka bir hava katacaktır.
  3. Mumlar banyoların vazgeçilmezidir. Tarzı ne olursa olsun banyo duvarlarınızda ve dolaplarınızın üzerinde mumlar için özel alanlar oluşturmayı ihmal etmeyin. Modern tarzlarda pek tercih edilmese de, ahşap ve country tarz banyolarda mumlar ön plandadır. Vermiş oldukları sarı ışıkla dekorasyonu tamamlarlar.banyoda-yenilik-ve-degisiklik (3)
  4. Banyolar genellikle karanlık alanlardır. Banyo dekorasyonunda aydınlatmaların ayrı bir önemi vardır. Genel aydınlatma sistemi elbette kurulur ancak banyo dolapları üzerinde yer alacak abajurlar hem banyonuza ayrı bir hava katacak hem de aydınlatmaya destek olacaktır. Abajur seçimi tamamen zevkinize ve banyonuzun tarzına bağlıdır. Modern banyolarda metal ve camlardan oluşan abajurlar banyo aksesuarı olarak kullanılabilirken ahşap banyolarda buna uygun eskitme tarzı modeller tercih edilebilir. Tek dikkat edilmesi gereken abajurun büyüklüğü ve adedi olacaktır.
  5. Banyolarda çiçek çok rastlanan bir aksesuar değildir. Ancak ahşap tonlarda bir banyonuz varsa burada kullanacağınız canlı ve yeşil yapraklı bir saksı bitkisi ortamın havasını oldukça değiştirecektir.banyoda-yenilik-ve-degisiklik (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir