Banyonuza farklılık katacak dekorasyon önerileri

Günün tüm yorgunluğunu atmak için güzel bir banyo keyfine kimse hayır diyemez sanırım. Rahatlatıcı ve keyif verici dakikalara tanıklık eden banyolarınıza farklılık katmak, daha güzel bir görünüm kazandırmak istemez misiniz? Ferah, renkli ve güzel dekore edilmiş bir banyo herkesin hayalini süsler. Öyleyse gelin sizler için bir araya getirdiğimiz dekorasyon önerilerine bir göz atalım.

banyo-dekor

Banyonuzu dekore ederken öncelikle düşünmeniz gereken duvar ve yer karolarıdır. Bu noktada duvar ve yer karolarının türü, deseni ve rengi önemlidir. Geniş bir alanı kaplayan duvar ve yer karoları banyonuzda ilk göze çarpan detaylardandır. Banyolarda genellikle seramik kaplama tercih edilir, seramik kaplamanızı banyo mobilyalarına uygun seçmeniz daha hoş bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.

küvet

Banyonuzda modern tasarımlı vitrifiye ürünleri ve mobilyaların yanı sıra klasik tarzda küvetler, ahşap banyo dolapları, dresuarlar ve klasik aynalar kullanabilirsiniz.

Banyo duvarlarının bir kısmını seramik kaplatıp, diğer kısmını duvar boyasıyla renklendirerek farklı ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Boş kalan duvarlarınızı zarif, çiçek desenli tablolarla zenginleştirebilirsiniz.

banyo-beyaz

Banyonuzda yer karolarını açık renk kullanarak mekanı olduğundan daha geniş gösterebilir ve daha ferah bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Klasik banyo mobilyaları yerine biraz farklılık yapıp daha özgün seçimler tercih edebilirsiniz. Mesela eski dikiş makinesi  masasını lavabo tezgahı olarak kullanıp ilginç bir görünüme imza atabilirsiniz. Taştan küvet modelleri de büyük banyoya sahip olanlar için ilginç bir alternatif olabilir. Yaratıcı ve özgün dekorasyon fikirlerine meraklıysanız bisiklet kullanılarak tasarlanmış lavabo ilginizi çekecektir.

banyo1

Dolaplı aynalar da hem şıklığı hem de kullanışlılığıyla banyolarınıza fark katabilir. Genellikle aydınlatmalı şık tasarımıyla öne çıkan dolaplı aynalar kişisel bakım ürünleriniz ve makyaj malzemelerinizi saklayabileceğiniz ek alanlar yaratır.

dolapli-ayna

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir