Balkonlarda çiçeklerle dekorasyon için 9 yaratıcı fikir

balkon-1
Her insanın huzur bulacağı ve ruhunu dinlendirebileceği ortamlara ihtiyacı var. Özellikle yorulduğunuz ve koşturmayla geçen bir gün sonrası balkonunuzda oturup keyif yapabilmek biraz da olsa dinlenmenizi sağlayabilecek bir seçim olabilir. Balkonunuzda otururken gözlerinize hitap edecek dekoratif ve dinlendirici objeler size güzel bir enerji katacaktır. Peki, bu pozitif enerjiyi nasıl sağlayabilirsiniz? Balkonlarınızı çiçeklerle yapacağınız çeşitli tasarımlarla harika bir görüntüye kavuşturabilir ve huzurlu bir dinlenme ortamı şekline getirebilirsiniz. Çiçekler, hem görüntüleriyle hem de mis kokularıyla bize dekorasyon konusunda oldukça yardımcı olacaktır.

Bulabileceğimiz objelerle birlikte çiçekleri bir araya getirebileceğiniz ve değerlendirebileceğiniz birçok seçenek bulunuyor.

  1. Çay, kahve, bisküvi kutuları çiçek tasarımlarınızı hazırlarken kullanabileceğiniz ideal objelerdir. Evinizde bulunan kutuları değerlendirebileceğiniz gibi balkonunuzda kullandığınız eşyalara uyum sağlayacak ya da renk katacak yeni kutular alabilirsiniz. Kutuları hazırladıktan sonra yapacağınız tek şey taze çiçeklerinizi içlerine yerleştirmek…
  2. Sulama kapları çiçeklerinizle hazırlayacağınız tasarımlarda kullanabileceğiniz başka bir seçenek…
  3. Balkonunuzda bulunan masa üzerine ya da balkonda yer alan uygun köşelerde güzel bir tasarım hazırlayabilirsiniz. Bir tepsi üzerine mumlar, taşlar koyarak yanına şirin bir vazo içinde yerleştirdiğiniz çiçekleri ilave edebilirsiniz. Bu tasarım balkonunuza hem romantik bir hava verecek hem de balkonunuzun dekorasyonuna renk katacaktır.
  4. Seramik objelerin içine yerleştirilen çiçekleri balkonunuzda uygun gördüğünüz herhangi bir köşede değerlendirebilirsiniz.
  5. Cam kavanozlar içine yerleştireceğiniz çiçekler hem kavanozlara can katacak hem de balkon dekorasyonunuz için kullanabileceğiniz güzel bir alternatif olacaktır. balkon-2
  6. Sepetler içine konarak hazırlanan çiçek tasarımları kullanacağınız alanlarda şirin ve sempatik bir görüntü yaratacaktır.
  7. Çocuklarınızın artık kullanmadığı çeşitli oyuncaklarla da çiçekleri bir araya getirerek şirin bir tasarım hazırlayabilirsiniz.
  8. Tasarımlarınızı hazırlayabilmeniz için araştırıp bulabileceğiniz oldukça çeşitli ve ilginç obje var. Bu objeleri kullanarak da çiçek dekorasyonunuzu yapabilirsiniz. Örneğin dekoratif ürünler satan yerlerden alabileceğiniz minik bisikletler…
  9. Keçenin cazibesini çiçeklerinizle birleştirdiğinizde farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Keçeden yapılmış saksılar tasarımlarınız için uygun bir alternatif olabilir. Eğer meraklıysanız bu keçe saksıları evde alacağınız çeşitli renkteki keçeler ve gereken birkaç malzeme ile kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir