3 dekoratif raf tasarımı

raf-1Söz konusu raf olduğu zaman pek çok kişinin aklına kitap koymak için kullanılan ahşap raflar gelmektedir. Ancak tasarım konusunda gerçekleştirilen yenilikler sayesinde zihninizde oluşan sıkıcı görünüme sahip pek çok kitabın yan yana dizildiği rafların dışında raflarla karşılaşmak mümkün olmaktadır. 3 dekoratif raf tasarımı sayesinde beklentilerinizin ötesinde bir görünüme sahip olan ve çeşitli şekillerde kullanabileceğiniz raflara sahip olmanız mümkün olacaktır.

Dekoratif amaçlı olarak kullanabileceğiniz gibi hayatınızı daha kolay ve renkli bir hale getirebilecek niteliklerde raflara sahip olabilmek adına modern raflar kullanmanız daha doğru olacaktır. Kitaplarınızın yanı sıra dekoratif aksesuarlarınızı, fotoğraflarınızı ve daha pek çok eşyanızı düzenli ve dekoratif bir şekilde sergilemenize olanak sağlayan bu raflar arasında seçim yaparak evinizi hem daha düzenli hem de daha şık bir hale getirebilirsiniz.

raf-2

  • Tüm duvarı kaplayan raflar: Salonunuzda şık ve kullanışlı bir kitaplığa yer verebilmeniz için doğru bir seçim olan bütün duvarı kaplayan raf üniteleri doğru bir kullanım olabilmektedir. Bu rafların kare olarak bölümlere ayrılması sayesinde daha düzenli bir görüntü oluşturabilmeniz de mümkün olacağından dolayı özellikle fazla kitap okuyan, vazo, çerçeve ve biblolar için yer bulma sıkıntısı yaşayan kişiler arasında yer alıyorsanız seçimlerinizi bu yönde yapmanız faydalı olacaktır. Bu rafları salonunuzdaki yemek yeme bölümü ile oturma bölümünü ayırmak için de kullanabilecek olmanız bakımından bu tür bir kullanımın çok avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.
  • Tablo şeklindeki raflar: Duvarınıza astığınız tabloların rafa dönüşmesini isterseniz bu tip kullanımlar sizin için çok faydalı olacaktır. Kareler ve dikdörtgenler halinde hazırlanmış olan tabloların açıldığı zaman rafa dönüşmesi sayesinde beklentilerinizi karşılayabilecek niteliklere ve ihtiyacınıza uygun olarak daha fazla raf seçeneğine sahip olmanızı sağlayan bu tablolar raf ihtiyacınızın az olması durumunda ihtiyacınız kadar rafı açıp kullanmanıza da olanak sağlıyor.
  • Ağaç dalına benzeyen raflar: Ağaç dallarını duvarınıza asmışsınız gibi bir görüntü oluşturan bu raflar yaprak yerine değişik objeleri yerleştirmenize olanak sağlayan bir alan bıraktığı için ev dekorasyonunuz için çok doğru bir seçim olarak karşınıza çıkabiliyor. Üstelik ağaç dalı görüntüsü ile evinize doğayı da getirdiği için rahatlatıcı bir etki de yaratabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir